تل آویو درصدد ساخت 2600 واحد مسکونی در قدس/ ایتالیا، آمریکا و تشکیلات خودگردان محکوم کردند

رژيم صهيونيستي,آمريكا,بيت‌المقدس,ايتاليا

همزمان با دیدار رئیس جمهوری آمریکا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید،‌ کابینه این رژیم با ساخت 2600 واحد مسکونی جدید در شرق قدس اشغالی موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، منابع عبری زبان گزارش دادند که این واحدهای مسکونی در بیت صفافا در قدس شرقی ساخته خواهد شد و تل آویو نام این شهرک جدید را "جفعات همتوس" گذاشته است.

در همین راستا، ایتالیا موافقت تل‌آویو برای ساخت 2600 واحد مسکونی جدید در قدس شرقی را محکوم و اعلام کرد که این اقدام با تصمیم تل آویو برای دستیابی به راه حلی جهت تشکیل دو کشور مغایرت دارد.

وزارت خارجه ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام دستیابی به راهکار تشکیل دو کشور با پایتختی قدس را دشوارتر خواهد کرد و مانعی را بر سر تلاش‌ها برای حل درگیری‌هایی بوجود می‌آورد که زندگی نسل‌های آینده را به خطر می‌اندازد.

وزارت خارجه ایتالیا همچنین از تل آویو خواست تا از این تصمیم خود صرف نظر کند.

همزمان، تشکیلات خودگردان فلسطین شهرک سازی‌های جدید رژیم صهیونیستی در قدس شرقی و سایر اراضی فلسطین را محکوم کرد.

تشکیلات خودگردان اعلام کرد: ادامه این اقدامات اسرائیل به این معناست که اسرائیل به تمام توافق‌ها پشت کرده و به جای حل مشکلات طرفین توجه خود را به شهرک سازی‌ و اشغالگری‌ها متمرکز کرده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که این گونه اقدامات نتایج بسیار بدی خواهد داشت و بر روابط دو جانبه با تل آویو تاثیر مستقیمی می‌گذارد.

تشکیلات خودگردان اعلام کرد: این اقدامات اسرائیل ایجاب می‌کند که ما به نهادها و سازمان‌های بین المللی مراجعه کنیم، چرا که این اقدامات اسرائیل نقض آشکار توافق نامه‌های ژنو است.

از سوی دیگر، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید نسبت به شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد و افزود: این اقدام محکومیت جامعه بین المللی را در پی خواهد داشت و اسرائیل با این کار خود را از همپیمانانش دور می‌سازد.

وی افزود: اسرائیل با این کار نه تنها رابطه خود را با فلسطین بد می‌کند بلکه رابطه آن با کشورهای عربی نیز که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است خواهان برقراری روابط با آنها است، متشنج خواهد شد.

انتهای پیام

کد N527518