تلاش جنبلاط برای دیدار سعد حریری با سید حسن نصرالله

خبرگزاری تسنیم نوشت:

ولید جنبلاط تلاش گسترده ای را برای دیدار رئیس جریان المستقبل با دبیرکل حزب‌الله آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منابع پارلمانی به روزنامه القبس کویت اعلام کردند که ولید جنبلاط رئیس دروزی های لبنان تمام تلاش خود را برای شکستن یخ روابط بین حزب الله و جریان المستقبل آغاز کرده است. وی معتقد است که گام اول این روابط می تواند با دیدار محمد رعد رئیس فراکسیون حزب الله در پارلمان با فواد سنیوره رئیس فراکسیون المستقبل باشد. این دیدار می تواند زمینه را برای دیدار سید حسن نصرالله و سعد حریری مهیا کند.

یکی از نمایندگان پارلمان به روزنامه القبس گفت که پایین ترین هدفی که جنبلاط از این تلاش‌ها دنبال می کند، این است که از حوادث وحشتناک و ناشناخته ای که پیش روی این کشور قرار دارد، جلوگیری کند.

این نماینده در نقل محتوا از جنبلاط می‌گوید که وی تاکید کرد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد.

منابع جنبلاط اعلام کردند که از اقدامات افراط گرایان در لبنان به شدت نگران هستند، آنها در موقعیتی بسیار حساس از منظر جغرافیایی هستند و بر مناطقی مسلط شده اند که طوایف متعددی دارد و این روند می تواند باعث ایجاد انفجار شود و اوضاع مناطق دیگر را نیز به هم بریزد.

جنبلاط اخیرا با میشل عون رئیس جریان آزاد ملی لبنان و محمد رعد نیز دیدار کرده است. وی در این دیدارها تاکید کرده که آزادی گروگان‌های نظامی دولت را قادر می‌کند تا کنترل اوضاع را در دست بگیرند.

بر اساس گزارش منابع خبری، سفر دیروز جنبلاط به پاریس احتمالا برای دیدار با سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان بوده و وی می خواهد چراغ سبز حریری برای مذاکرات جهت رسیدن به پایانی خوش را به دست آورد. وی در همین راستا به هیئت حزب الله لبنان گفت که لبنان در هر معامله ای از لحاظ تاکتیک شکست می خورد، اما از لحاظ استراتژیک قطعا پیروز خواهد بود.

4949

کد N527472