دیوید کامرون در افغانستان

افغانستان,آمريكا,انگليس

دیوید کامرون امروز (جمعه) در سفری غیر منتظره وارد افغانستان شد تا با رهبران دولت وحدت ملی جدید این کشور بحث و گفت‌وگو کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، اتومبیل‌های تشریفات به منظور اسکورت دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس صبح جمعه وارد کاخ ریاست جمهوری شدند و کامرون به منظور دیدار با مقامات افغان وارد کاخ شد.

سفر کامرون به افغانستان چهار روز پس از مراسم تحلیف اشرف غنی احمدزی، رئیس جمهور این کشور صورت می‌گیرد.

وی نخستین رهبر یکی از کشورهای غربی که پس از حل و فصل مسائل انتخاباتی در افغانستان، به این کشور سفر می‌کند.

افغانستان پس از انتخابات ریاست جمهوری شاهد ماه‌ها آشوب سیاسی بوده است.

بن بست سیاسی که پس از انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان در ماه ژوئیه ایجاد شده است پس از یک تفاهم نامه سیاسی میان اشرف غنی زی و عبدالله عبدالله خاتمه یافت که بر اساس آن اشرف غنی به عنوان رئیس جمهور افغانستان انتخاب شد و عبدالله عبدالله با قدرت اجرایی بیشتر به عنوان رئیس اجرایی افغانستان قدرت را در دست گرفت.

انگلیس دومین حامی ائتلاف نظامی بین‌المللی در افغانستان از زمان مداخله آمریکا در این کشور در سال 2001 به منظور برکناری رژیم طالبان از قدرت بوده است.

بیش از 450 سرباز انگلیسی طی این جنگ علیه طالبان و هم پیمانان شبه نظامی آن در افغانستان کشته شدند.

بیشتر سربازان انگلیسی تا پایان سال جاری میلادی از افغانستان خارج خواهند شد و عملیات رزمی این ائتلاف نیز خاتمه پیدا می‌کند و نیروهای امنیتی افغانستان که به تازگی آموزش دیده‌اند مسئول جنگ علیه طالبان خواهند شد.

انتهای پیام

کد N527294