‌«انار»؛ امن‌ترین شهرستان استان کرمان

دادگستري كرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: وجود امنیت شهرستان انار نشات گرفته از همت ،نجابت و بزرگواری خود مردم است و این شهرستان کمترین رخداد امنیتی در سطح استان را دارد و نشان دهنده این است علاوه بر تلاش مجموعه‌های قضایی و امنیتی مردم این خطه مردمی قانونمدار و به حقوق یکدیگر احترام می‌گذارند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: وجود امنیت شهرستان انار نشات گرفته از همت ،نجابت و بزرگواری خود مردم است و این شهرستان کمترین رخداد امنیتی در سطح استان را دارد و نشان دهنده این است علاوه بر تلاش مجموعه‌های قضایی و امنیتی مردم این خطه مردمی قانونمدار و به حقوق یکدیگر احترام می‌گذارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، یدالله موحد در مراسم تودیع ومعارفه اولین دادستان شهرستان انار افزود: چارچوب فعالیت‌های ما دردستگاه قضایی منویات مقام معظم رهبری و قانون است و همکاران قضایی واداری بایستی همواره در تفسیر و اجرای قانون سیاست های کلی قوه قضاییه راموردتوجه و سرلوحه کارخود قراردهند.

وی گفت: شان قضا یک شان ولایی است و جایگاه قضاوت جایگاه بالایی در اسلام دارد و نشان دهنده این است که قوه قضاییه یک نماد حاکمیتی و ارکان مهم حاکمیت در نظام جمهوری اسلامی است.

وی خطاب به قضات گفت: جایگاهی که شما خدمت می‌کنید جایگاه پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع)، جایگاه ولی فقیه است؛ لذا هرچه در جایگاه بزرگتری قرار می‌گیرید مسوولیت شما سنگین‌تر و رسالت ما برای اجرای عدالت و تامین یک امنیت پایدار حساس‌تر می‌شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان به رابطه معکوس اقتدار نهادهای امنیتی و قضایی و فعالیت بزهکاران اشاره کرد و گفت: هرکجا شما مسوولین قضایی وامنیتی حضور پررنگ و مقتدرانه ای داشته باشید،عرصه جامعه برای بزهکاران ناامن می‌شود، جرم و جنایت کاهش می‌یابد و به عکس آن،هر کجا حضور مسئولین قضایی و امنیتی کم رنگ باشد، بزهکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی افزایش می‌یابد.

وی خطاب به دادستان انارگفت: به دقت مصالح عمومی را رصد کنید و در مقابل کسانی که در نظم و امنیت عمومی، اخلال می کنند سخت و قاطع برخورد نمایید.

وی هم‌چنین خطاب به برخی از دادستان‌های حوزه‌های قضایی وقضات شهرستان انارگفت: شما مدافعان حقوق عمومی ومسئول اجرای عدالت می‌باشید و کارآمدی شما ضامن سلامت جامعه و دستگاه‌های اجرایی خواهد بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: دادستان مکلف به تعقیب جرم است ونسبت به جرائم خشن وغیرخشن متفاوت برخورد و جرائم خردرا سنگین تلقی نکنید.

وی توصیه کرد: قضات درجرائم غیرخشنی که فرد برای اولین بارمرتکب آن شده است نهایت رافت اسلامی را داشته باشند و تلاش کنند فرد خطاکار را به یک زندگی آبرومندانه درسطح اجتماع برگردانند.

وی با بیان این‌که «زمینه رشد،توسعه،عمران وآبادانی شهر درگرو همکاری وهمدلی بامسئولین شهربدست می‌آید» اظهارکرد: دادستان‌ها منافع عمومی را به شدت موردتوجه قراردهند و به متعرضین منافع عمومی نباید فرصت مجدد داد.

این مقام ارشد قضایی با اشاره به این‌که «مشورت گرفتن قاضی منافاتی با استقلال آن ندارد» افزود: شما نیازمند مشورت درامور قضایی با متخصصین و کارشناسان هستید و باید با شجاعت، جسارت، نهایت دقت و با صبر و حوصله به پرونده رسیدگی کنید واجازه ندهید کسی در کارقضایی شما مداخله نماید.

وی با اشاره به این‌که «روزانه بطورمیانگین 8 هزارنفر تحت عناوین مختلف به دستگاه قضایی شهر کرمان مراجعه می‌کنند» گفت: این حجم وسیع پرونده درشان ومنزلت مردم مسلمان نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی ادامه داد: مردم با بالابردن آستانه تحمل خود و احترام به حقوق یکدیگرمی‌توانند نقش موثری درکاهش اختلافات داشته باشند.

رییس کل دادگستری کرمان خطاب به مسئولین و روحانیون حاضر در جلسه نیز گفت: تلاش کنید بخشی از سخنان خود را در مجامع عمومی را اختصاص به تقویت فرهنگ عمومی درجهت صلح و سازش و پیاده کردن تعالیم دینی درزندگی خصوصی واجتماعی مردم قراردهید.

انتهای پیام

کد N527004