به رغم پایان امحای زرادخانه تسلیحات شیمیایی سوریه؛

دبیر کل سازمان ملل: بازرسان بین‌المللی در سوریه می‌مانند

سوريه,سازمان ملل متحد

دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد به رغم پایان مأموریت مشترک نظارت بر امحای زرادخانه تسلیحات شیمیایی سوریه در سی‌ام سپتامبر، سازمان منع تولید و تکثیر تسلیحات شیمیایی برای انجام بازرسی‌های بیشتر در سوریه می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، بان کی من، دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای برای شورای امنیت اعلام کرد: در تلاش برای تضمین عدم وقفه در کار از سیگرید کاگ، هماهنگ‌کننده‌ ویژه خواسته‌ام از ادامه مأموریت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی و سازمان ملل حمایت کند.

بان کی من در ادامه نامه خود آورده است: مأموریت مشترک به طور موفقیت‌آمیزی طی 12 ماه در سایه چالش‌های جدی و شرایط دشوار کار خود را به نحو احسن انجام داد.

وی همچنین از سیگرید کاگ، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل و دیگر کارمندان سازمان ملل و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی که در شرایطی دشوار و خطرناک مأموریت خود را برای امحای تسلیحات شیمیایی سوریه با موفقیت به پایان رساندند، عمیقا تشکر کرده است.

دبیر کل سازمان ملل همچنین بر لزوم ایجاد جهانی عاری از تسلیحات شیمیایی تأکید کرده و از تمامی کشورها خواسته است به کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی پایدار باشند.

انتهای پیام

کد N526774