نشست فوق‌العاده هشدار شورای همکاری خلیج فارس درباره یمن/ "ساکت نمی‌نشینیم"

عربستان,يمن

به دنبال تحولات اخیر در یمن، شورای همکاری خلیج فارس با برگزاری نشستی فوق‌العاده تأکید کرد در قبال اوضاع به وجود آمده در این کشور ساکت نخواهد نشست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، وزرای کشور شورای همکاری خلیج فارس در نشستی فوق‌العاده در جده که برای بررسی اوضاع جاری در یمن تشکیل شده بود، آنچه را که "دخالت خارجی فرقه‌ای در یمن" خواندند را محکوم کردند.

اعضای شورای همکاری خلیج فارس در این جلسه تأکید کردند: امنیت و ثبات یمن امنیت و ثبات کشورهای حوزه خلیج فارس است و این کشورها به هیچ وجه اجازه گسترش ناامنی در یمن را نخواهند داد.

وزرای کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با ابراز نگرانی از شرایط ناامنی که برای دولت یمن و نهادهای حکومتی به وجود آمده، اقدامات مسلحانه در پایتخت این کشور را محکوم کردند. در این جلسه همچنین تسلط مخالفان بر تأسیسات نظامی و عدوات جنگی ارتش یمن محکوم شد و از عاملان آن خواسته شد تمامی سلاح‌ها و تجهیزات نظامی که از پادگان‌های ارتش "به یغما" برده‌اند را هرچه سریع‌تر به دولت بازگرداند.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که مذاکرات سیاسی میان حوثی‌های یمن و دولت عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهوری این کشور برای تعیین نخست‌وزیر توافقی تاکنون بی‌نتیجه بوده و حوثی‌های مسلح همچنان در اطراف پایتخت این کشور و برخی مناطق حساس در داخل صنعا موضع گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N526642