برنامه‌ی هسته‌ای ایران موضوع دیدار نتانیاهو و اوباما

ايران, رژيم صهيونيستي, انرژي هسته‌يي, مذاكرات ايران و گروه 1 5, آمريكا, اسراييل, نتانياهو, تحريم, اوباما, داعش

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دردیداربا باراک اوباما ضمن ابراز نگرانی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: آمریکا باید اطمینان حاصل کند که هرگونه توافق نهایی با ایران اجازه ندهد که این کشور در آستانه‌ هسته‌ای‌ شدن قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از رویترز، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که روز چهارشنبه با باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد بار دیگر با ابراز نگرانی در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: آقای رئیس‌جمهور همان‌طور که می‌دانید ایران به دنبال توافقی است که موجب لغو تحریم‌هایی شود که شما برای اجرای آن تلاش‌های زیادی کردید و اجازه دهد این کشور در آستانه هسته‌ای شدن قرار گیرد.

بر اساس این گزارش رئیس‌جمهور آمریکا دردیدارش با نتانیاهو به وی اطمینان داد که تحولات منطقه‌ای شامل لزوم مقابله با داعش رویکردآمریکا در قبال مساله هسته‌یی ایران را تغییر ندهد.


سخنگوی کاخ سفید گفت که اوباما دراین دیدار تاکید کرده است که ایران باید گام‌های مشخص و قابل راستی‌آزمایی در خصوص فعالیت‌های هسته‌یی‌اش بردارد تا آمریکا اطمینان حاصل کند که این فعالیت‌هایش کاملا صلح‌آمیز است.
رژیم صهیونیستی که همواره از مخالفان مذاکرات هسته‌ای ایران بوده است، هراس دارد که تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با داعش در عراق و سوریه و نیاز جامعه‌ بین‌الملل برای حضور ایران در این تلاش‌ها موجب شود قدرت‌های جهانی در مذاکرات هسته‌ای با ایران ساده‌تر برخورد کند.
نتانیاهو به طور مکرر برنامه‌ هسته‌ای ایران را تهدیدی علیه اسراییل دانسته است. ایران نیز همواره این اتهامات را که به دنبال سلاح هسته‌ای است رد وتاکید می‌کند فعالیت‌های هسته‌ای با ماهیت کاملا صلح آمیز دارد.
به گزارش رویترز، این در حالی است که رژیم صهیونیستی تنها دارنده‌ صلاح هسته‌ای در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.
همچنین دراین دیدار مساله‌ فلسطین ، شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی و حماس از موضوعات اصلی دیدار باراک اوباما و نتانیاهو بود.
رئیس‌جمهور آمریکا در این دیدار از رهبران اسراییل خواست تا راهی را برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان فلسطینی همانند جنگ اخیر غزه بیابند.

انتهای پیام
کد N526473