محمود عباس:

طرح پایان اشغالگری اسرائیل به شورای امنیت ارائه شده است

سیاسی

عباس که در کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین سخن می‌گفت، تاكید كرد که شورای امنیت از چند روز پیش رایزنی درباره این پیش‌نویس را آغاز کرده است.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای به شورای امنیت برای پایان دادن به اشغال سرزمین‌های فلسطینی توسط اسرائیل خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، عباس که در کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین سخن می‌گفت، افزود که شورای امنیت از چند روز پیش رایزنی درباره این پیش‌نویس را آغاز کرده است.

محمود عباس در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که اگر گفت‌وگوهای صلح با اسرائیل با هدف پایان دادن به اشغال اراضی فلسطینی در زمان‌بندی مشخص انجام نگیرد، این گفت‌وگو‌ها هیچ ارزشی نخواهد داشت.

در همین حال، «ریاض مالكی» وزیر خارجه فلسطین نیز گفت كه گروه كشورهای عربی در سازمان ملل متحد تصمیم دارند پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره عقب‌نشینی اسراییل از اراضی اشغالی را در شورای امنیت مطرح كند.

وی افزود كه اردن به عنوان نماینده گروه كشورهای عربی در سازمان ملل متحد، طی سه هفته آینده پیش‌نویس این قطعنامه را به شورای امنیت ارائه می‌كند.

 

کد N526412