واکنش حزب‌الله به اظهارات وزیر بحرینی

حزب‌الله لبنان به اتهامات مطرح شده از سوی وزیر اطلاع‌رسانی بحرین درباره دست داشتن این حزب در اعتراضات مردمی بحرین واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حزب الله با صدور بیانیه ای اعلام کرد: رژیم حاکم بر بحرین، سال‌هاست با جنبش مردمی مسالمت آمیزی که در این کشور شکل گرفته، با فریبکاری، فرافکنی و افترازنی برخورد می‌کند تا این جنبش را خدشه دار کند و آن را به تروریسم و خط گرفتن از بیگانگان متهم نماید.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در این بیانیه تاکید شده است: راهکاری که رژیم آل خلیفه برای حل مشکلات بحرین برگزیده، اوضاع را پیچیده تر و بحرانی‌تر می‌کند زیرا این راهکار بر پایه نشنیده گرفتن مطالبات بحق و خواسته‌های مشروع و قانونی ملت مسالمت‌جوی بحرین است.

حزب‌الله سپس به مقامات بحرینی توصیه کرده که صدای سران اندیشمند و نمایندگان مردم بحرین را بشنوند و راهکارهایی که آنها برای حل بحران این کشور مطرح می‌کنند را پذیرا باشند و از فرار به جلو و فرافکنی و متهم کردن بیهوده دیگران خودداری کنند.

مقاومت اسلامی لبنان همچنین به مسئولان بحرینی توصیه کرده که از تغییر هویت واقعی ملت بحرین از طریق اعطای تابعیت بحرینی به بیگانگان دست بکشند زیرا مطالباتی که مردم بحرین از چهار سال پیش تاکنون مطرح کرده اند، منافع همه جریان ها و کشور بحرین را تامین می کند و این کشور را به سمت ثبات، امنیت و عدالت سوق می دهد.

انتهای پیام

کد N526349