وحشت صهیونیستها از شکل گیری جنبش مقاومت در کرانه باختری

آفریقا و خاورمیانه

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از شکل گیری جنبش مقاومت در کرانه باختری همانند نوار غزه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری د.پ.آ، موشه یعالون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، عقب نشینی نظامیان این رژیم از کرانه باختری را بعید دانست و گفت هرگز اجازه شکل گیری حماس جدید را در نوار غزه نخواهیم داد.

یعالون گفت امکان سخن گفتن از خروج نظامیان اسرائیلی از کرانه باختری وجود ندارد، زیرا امکان شکل گیری گروهی تروریستی(مقاومت) همانند آنچه در نوار غزه رخ داد( حضور جنبش مقاومت اسلامی فلسطین) وجود ندارد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با به کار بردن نام عبری کرانه باختری، وحشت خود را از احتمال شکل گیری جنبش مقاومت در کرانه باختری همانند نوار غزه ابراز کرد و گفت نمی توانیم قبول کنیم که از کرانه باختری، خمپاره به سمت فرودگاه بن گوریون شلیک شود یا قدرت جنگنده ها برای پرواز از فرودگاه رمات داوید مختل شود.

وی گفت از تبدیل منطقه به منطقه تحت کنترل حماس می ترسد، زیرا در این صورت بازوی طولانی ایران را تشکیل خواهد داد و گروههای جهادی موجود در نوار غزه در این منطقه(کرانه باختری) فعال خواهند شد .

وزیر جنگ صهیونیست ابراز عقیده کرد که چشم انداز سیاسی برای رسیدن به توافق سازش با فلسطینی ها(تشکیلات خودگردان) در تغییراتی که در منطقه خاورمیانه رخ می دهد، نهفته است نه در مفاهیم قدیمی که یکی پس از دیگری در طول بیست سال از بین رفته است.

خاطر نشان می شود در جنگ 51 روزه، شلیک موشکهای مقاومت از سوی گروههای مبارز از جمله حماس به تلافی حملات وحشیانه صهیونیستها، خسارتهای فراوانی به رژیم اشغالگر قدس وارد کرد و برای اولین بار باعث توقف برخی پروازهای خارجی به فرودگاه بن گوریون تل آویو شد.