ترک‌همدانی در گفت‌وگو با ایلنا:

گزارش کمیسیون بهداشت در مورد بنزین‌های آلوده ارزش قضایی ندارد

سیاست داخلی

به موجب قانون در مورد سرطان‌زا بودن بنزین‌های پتروشیمی صرفا سازمان محیط زیست یگانه مرجعی است که می‌تواند اظهار نظر کند.

یک وکیل قوه قضاییه تاکید کرد: گزارش کمیسیون بهداشت در مورد سرطان‌زا بودن بنزین‌های پتروشیمی ارزش قضایی ندارد چراکه به موجب قانون در این مورد صرفا سازمان محیط زیست یگانه مرجعی است که می‌تواند اظهار نظر کند.

مصطفی ترک‌همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به گزارش اخیر کمیسیون بهداشت پیرامون ‌آلوده نبودن بنزین‌های پتروشیمی گفت: ما اخیرا به اتفاق آقای عطار و دقیقی به دادسرا رفتیم و گزارش رابط دادگستری در این رابطه به دادگاه واصل شده بود.

یکی از شکات وزیر اسبق نفت در پرونده بنزین‌های آلوده با بیان اینکه گزارش کمیسیون بهداشت در مورد سرطان‌زا بودن بنزین‌های پتروشیمی ارزش قضایی ندارد، گفت: به موجب قانون در این مورد صرفا سازمان محیط زیست یگانه مرجعی است که می‌تواند اظهار نظر کند.

این وکیل قوه قضاییه با اشاره به اینکه طبق قانون مجازات اسلامی و اصلاحات تبصره 388 آن، سازمان حفاظت از محیط زیست تنها مرجع اعلام‌کننده جهت تشخیص هر گونه تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست است گفت: استعلامات لازم از این سازمان گرفته شده و پاسخ‌های لازم نیز داده شده است بنابراین به جز سازمان محیط زیست مراجع دیگری نمی‌توانند در این رابطه اظهار نظر کنند.

کد N526121