واکنش امام جمعه اصفهان به نشان دادن خانواده یک روحانی با پوشیه:حجاب غیرعادی تبعات منفی دارد

تلویزیون,محمد تقی رهبر,روحانیت و تبلیغ

حجت الاسلام و المسلمین رهبر امام جمعه موقت اصفهان معتقد است که نباید حجاب را به گونه ای نشان داد که موجب تحقیر و طنز بشود.

حجت الاسلام و المسلمين رهبر امام جمعه موقت اصفهان در گفت و گو با خبرآنلاين درباره نمايش خانواده روحانيون در تلويزيون با پوشيه گفت: به نظر من هم اينگونه موارد غير عادي است. يعني اگر يک روحاني با يک نکته ها و رفتارهايي که افکار عمومي آن را رد مي کند و  از نظر آن ها نوعي ارتجاع و يک نوع تنگ نظري و کار غير عادي است جالب نيست. خانواده روحاني هم بايد در کنار او يک پوشش و حجاب اسلامي در حد آن مقداري که شرع مقدس الزام کرده است داشته باشد. زياد تر از آن اگر باشد يک مقدار غيرعادي جلوه مي کند و با افکار عمومي و با فرهنگ عمومي ما در تضاد است و ممکن است موجب زير سوال بردن و نگاه هاي طنز آميز و تحقير آميز  و برداشت ها متفاوتي درباره اين ها بشود. حجاب و پوشش بايد عادي باشد چراکه پوشش غيرعادي ممکن است تبعات منفي در جامعه داشته باشد.

رئيس فراکسيون روحانيون مجلس هشتم همچنين درباره تصويري که از روحانيون در فيلم ها و سريال ها نشان مي دهند: من معقتدم که آوردن روحاني و لباس روحانيت در فيلم و کارهاي هنري و امثال اين ها کار جالبي نيست. آن گونه که من احساس مي کنم ، به نظرم شان روحاني را پايين مي آورد. روحاني بايد، کار کند، هدايت کند، بايد در مردم باشد اما اينکه يک فردي بيايد لباس روحاني را بپوشد يا اينکه خود روحاني بخواهد در فيلم و سريال باشد با شئونات روحانيت مناسب نيست و من مايل نيستم که چنين کاري بشود اما شده است. تا حالا چند مورد داشته ايم و از فيلم «مارمولک» آغاز شد. ما همان زمان هم مي ديديم که اين حرکت ها منافي با شان روحانيت است. اخيرا هم در در چند فيلم ديده ايم و آقاي عبدي لباس روحاني پوشيده بود. اين با شئونات روحانيت منافات دارد. البته بايد اين نکته را بگويم که عملکردي که براي اين روحانيون گذاشته اند عملکرد بدي نبوده است و نقش منفي نبوده است. اما اصولا روحاني نبايد در صف هنرپيشه قرار بگيرد. مردم ممکن است با نگاه هاي خاص به آن توجه کنند.

2929

 

 

کد N526084