نوبخت در پاسخ به ایلنا:

دولت گزارش مجلس از تخلف هفت هزار میلیاردی در دولت سابق را پیگیری می‌كند

دولت

ظریف سیاستمدار هوشمندی است که تنها مطالبی را عنوان می‌کند که واقعیت‌ها و منافع ملی در آن منعکس باشد./سیاست کلی دولت حمایت از تولید است/ ما تا تحقق خواسته‌های ملی خود بحث مذاکرات را دنبال خواهیم کرد.

سخنگوی دولت از پیگیری دولت یازدهم در رابطه با گزارش مجلس شورای اسلامی از تخلف هفت هزار میلیاردی در دولت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر نوبخت در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا پیرامون رانت هفت هزار میلیاردی که روز گذشته در مجلس مطرح شده بود که توسط بانک مرکزی دولت دهم صورت گرفته است، گفت: در این خصوص گزارش مکتوبی دریافت نکرده‌ام. اگر این مسئله مرتبط با دولت قبل باشد مجلس امکان ارسال آن به مراجع قانونی را دارد و اگر هم لازم باشد ما پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

وی در خصوص مواضع اخیر نتانیاهو علیه ایران که گفته بود ایران می‌تواند از داعش خطرناک‌تر باشد، اعلام کرد: سیاست ایرا‌ن‌هراسی رژیم صهیونیستی بحث جدیدی نیست و توضیح واضحات است. آنها صحبت‌های‌شان اینقدر بغض‌آلود است که گاهی با پریشان‌گویی همراه می‌شود به ویژه وقتی می‌بینند ما پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات کسب می‌کنیم. چیزی که مهم است این است که ما تا تحقق خواسته‌های ملی خود بحث مذاکرات را دنبال خواهیم کرد.

معاون نظارت توسعه و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه مخالفان دولت اعلام کرده‌اند که آمارهای اقتصادی دولت یازدهم صحت ندارد، اظهار داشت: آنچه در مورد آمارها اعلام می‌شود مبانی سنجیده‌ای دارد که قابل دفاع است. در منطق اقتصادی نمی‌توان این برداشت‌ها را جایگزین آمارهای رسمی کرد.

در ادامه خبرنگاری عنوان کرد که علی‌رغم اینکه دولت اعلام کرده نرخ تورم به زیر 21 درصد رسیده اما مردم در بازارها با افزایش قیمت‌ها مواجه هستند که نوبخت پاسخ داد: آمار نرخ تورم در شهریورماه طبق اعلام مرکز آمار به 20.6 درصد رسید یعنی رشد افزایش قیمت نسبت به ماه‌های قبل تقلیل کرده است اما بحث افزایش قیمت با وجود کاهش نرخ تورم نیز یک واقعیت است.

سخنگوی دولت در مورد برنامه دولت پیرامون کاهش حاشیه‌های بازار خودرو بیان كرد: سیاست کلی دولت حمایت از تولید است که بخش مهمی از تولید شامل صنعت خودرو می‌شود. هر نوع حمایتی که بتوانیم از صنایع خود انجام می‌دهیم.

خبرنگار دیگری در ادامه مدعی شد که ظریف در شورای روابط خارجی آمریکا اعلام کرده که اگر توافق هسته‌ای صورت نگیرد مردم در انتخابات آینده به غرب‌ستیزان رای خواهند داد که نوبخت در واکنش به این سوال تاکید کرد: البته اظهارنظر آقای ظریف هم اکنون در دست من نیست اما تردیدی ندارم که ظریف سیاستمدار هوشمندی است که تنها مطالبی را عنوان می‌کند که واقعیت‌ها و منافع ملی در آن منعکس باشد.

کد N525829