نوبخت: سخنان رییس جمهوری در سازمان ملل بیانگر مواضع حق طلبانه ملت ایران بود

محمدباقر نوبخت

سخنگوی دولت گفت: بیان فاخر و حقوقی رییس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل، نشست وضعیت آب و هوا و جلسات متعدد با روسای جمهوری و مقامات بلندپایه خارجی بیانگر مواضع حق طلبانه ملت بزرگ ایران بود.

به گزارش  ایرنا، «محمدباقر نوبخت» روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: این سفر همچون سفر قبلی رییس جمهوری بسیار مبارک بود.

وی با بیان اینکه مواضع رییس جمهوری قاطع بود، تصریح کرد: در این سفر نشان داده شد که می شود از همه حقوق یک ملت با قاطعیت دفاع کرد بدون این که واکنش منفی که در برخی سال ها در برابر برخی مواضع پیش می آمد، شاهد باشیم.

** وزیر امور خارجه از سفر نیویورک گزارش داد

نوبخت ادامه داد: در جلسه امروز هیات دولت، وزیر امور خارجه با توجه به مذاکرات هسته ای با 1+5 در نیویورک و همچنین سفر رییس جمهوری به سازمان ملل، سخنرانی وی در مجمع عمومی و ملاقات با بیش از 30 مقام خارجی گزارش مبسوطی ارایه کرد.

سخنگوی دولت با بیان این که مذاکرات با 1+5 تا دو هفته آینده از سر گرفته می شود، افزود: امیدواریم با توجه به جمع بندی مطلوب و قابل قبول در راستای منافع ملی، همکاران وزارت خارجه بتوانند همچون گذشته از این مواضع به درستی دفاع کنند.

** اختصاص 70 میلیارد تومان به استان اردبیل

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود گفت که در جلسه امروز هیات دولت بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار در راستای تامین و انتقال آب به مناطق شهری و روستایی و ساماندهی ارس به ا ستان اردبیل اختصاص یافت.

** افزایش پنج میلیارد تومانی اعتبار وزارت بهداشت

سخنگوی دولت ادامه داد: همچنین در جلسه امروز هیات دولت، پنج میلیارد تومان نیز به اعتبارات پیشین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزوده شد.

ادامه دارد...

2929

کد N525824