تذکرات کتبی مجلسی‌ها به دولتی‌ها

دولت,مجلس شوراي اسلامي

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور امروز توسط مهرداد بذرپاش قرائت شد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری ایسنا، این تذکرات به شرح زیر است:

- حسینی نماینده قصرشیرین به وزیر آموزش و پرورش: رعایت حرمت و تکریم ارباب رجوع به‌ویژه خانواده شهدا در بحث نقل و انتقالات آموزش و پرورش شهر تهران.

- ایرانپور نماینده مبارکه و نوروزی نماینده علی‌آباد کتول به رئیس جمهور: چرایی عدم رفع اختلاف سازمان اسقاط خودرو و واردکنندگان خودرو.

- جعفری نماینده خلخال به وزیر راه و شهرسازی: توجه ویژه و تعجیل در آسفالت جاده‌های روستایی و بین‌شهری شهرستان‌های حوزه انتخابیه.

- فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر کشور: توضیح علت عدم رعایت قانون توسط فرماندار شهرستان خاتم و ضرب و شتم دامداران توسط عوامل دولتی.

- حسینی نماینده اهواز، جلیلی نماینده مسجدسلیمان، صالحی‌نصب نماینده دشت‌آزادگان، درویش‌پور نماینده ایذه، نوری نماینده شوش، سامری نماینده خرمشهر، انصاری نماینده آبادان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: توضیح علت اظهارات غیرمسئولانه و غیرمرتبط با وظایف وزیر در برنامه پایش که موجب ایجاد نگرانی در مردم استان خوزستان شده است.

-حسین طلا نماینده تهران به وزیر راه و شهرسازی: علت ناتوانی و بی‌برنامگی در انجام وظایف خود به دلیل سهم 45 درصد مرگ و میر حوادث کارگران ساختمانی تهران و ضایعات نخاعی 1000 نفره سال گذشته.

-فتح‌الهه حسینی نماینده قصر شیرین به وزیر اقتصاد: برخورد ناشایست برخی بانک‌های دولتی با مراجعان و نحوه خدمات‌دهی در امور بانک‌ها.

-جلیل جعفری نماینده خلخال به وزیر راه و شهرسازی: توجه ویژه و تعجیل در آسفالت جاده‌های روستایی و بین شهری دو شهرستان خلخال و کوثر.

-آصفری نماینده اراک به وزیر دفاع: تسریع در پرداخت حقوق و مطالبات کارگران کارخانه واگن پارس و تسریع در تعیین تکلیف وضعیت کارخانه. به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در قیمت گذاری مناسب برای محصولات کشاورزی به ویژه کشمش شهرستان خنداب.

-حسینی نماینده زابل به وزیر آموزش و پرورش: نظارت بر عملکرد مدیرکل آموزش و پروش استان سیستان و بلوچستان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان زابل.

-بیاتیان نماینده بیجار به رئیس جمهور: لزوم تجدید نظر در قیمت تضمینی خرید گندم.

-حسن پور نماینده سیرجان به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در بهسازی و تعریض جاده سیرجان و گل‌گهر.

-مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر اقتصاد: ضرورت اجرای ماده 142 قانون مالیات‌های مستقیم برای رعایت معافیت کارگاه‌های فرش دستباف و صنایع دستی و شرکت‌های تعاونی و اتحادیه‌های مربوطه در استان اصفهان. به رئیس جمهور: ضرورت دستور لازم برای بیمه کردن کارفرمایان کشاورزی. به وزرای صنعت، خارجه و ارشاد: ضرورت حمایت از صنایع دستی و صادرات آن و حمایت حداکثری از طریق بازاریابی، فعال‌تر شدن سفارتخانه‌ها و مراوده با کارشناسان فرهنگی مستقر در آنها.

-توکلی نماینده الیگودرز به وزیر صنعت: جلوگیری از تولید خودروهای بی کیفیت و فاقد استاندارد توسط شرکت‌های خودروساز داخلی.

-کارخانه نماینده همدان به وزیر امور خارجه: حفظ اقتدار، پرهیز از ساده اندیشی و دفاع قهرمانانه از 190 هزار سو که نیاز عملی کشور به حق هسته ای مسلم ملت ایران است و تیم مذاکره کننده هرگز نباید ذره‌ای از آن کوتاه بیاید، به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در اتمام آزادراه همدان- ساوه که 90 درصد آن به بهره‌برداری رسیده است. به وزیر کشور: تسریع در استخدام بیش از 850 نفر از متقاضیانی که قریب به سال از آزمون استخدام در استانداری همدان سپری شده و 230 نفر از آنان از فرزندان معزز شهدا هستند.

-حسینی نماینده قائمشهر به وزیر ورزش و جوانان: توضیح علت عدم اجرای قانون راجع به خصوصی‌سازی باشگاه‌های دولتی. به رئیس جمهور: توضیح علت عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری به دلیل عدم ارائه لایحه. به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تکریم ارباب رجوع در وزارتخانه. به وزیر صنعت: جلوگیری از واردات برنج و قاچاق و ثبت سفارش برای واردات بخش خصوصی و بازنگری در تعرفه واردات و وزیر صنعت، معدن و تجارت: توضیح علت تعطیلی معدن ذغال‌سنگ سنگ رود و البرز غربی و عدم پرداخت حقوق کارگران.

-فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر امور خارجه: توضیح علت عقب نشینی از حقوق قانونی در مذاکرات هسته‌ای. به وزیر صنعت: توضیح علت خودداری از فروش کنستانتره.

-کریمی نماینده شادگان به وزیر راه و شهرسازی: توضیح علت عدم تکمیل جاده دارخوین و شادگان و به وزیر راه و شهر سازی و کشور: علت عدم راه‌اندازی بندر شادگان از مصوبات هیأت دولت در سال 85.

-نیاز آذری نماینده بابل به وزیر نیرو: لزوم نظارت بیشتر بر عملکرد مدیریت آب و فاضلاب.

-نوری نماینده شوش به وزاری کشور و ارشاد: لزوم جلوگیری از فیلمسازی آقای کیارستمی در استان خوزستان به دلیل اظهارات موهن وی درباره دفاع مقدس.

-خضری نماینده پیرانشهر به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس و معلمان پیش دبستانی و معلمان آموزشیار نهضت سوادآموزی.

-قادر مرزی نماینده قروه به وزیر آموزش و پرورش: توضیح علت ضعف شدید مدیریتی و نابسامانی در مدیریت کل آموزش و پرورش استان کردستان.

-علیپور نماینده قائمشهر به وزیر راه و شهرسازی: علت عدم تملک جاده سوادکوه به قائمشهر به ویژه سرخ‌کلا چیست؟، به وزیر بهداشت و درمان: علت عدم اختصاص دستگاه سی‌تی اسکن به بیمارستان شهدای زیرآب چیست؟

-منوچهری نماینده پاوه به وزیر بهداشت: تسریع در تخصیص اعتبارات لازم برای سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح همانند سایر سازمان‌های بیمه‌گر. به وزیر دارایی: لزوم تأسیس سازمان ثبت اسناد و املاک در شهرستان روانسر.

ادامه دارد...

کد N525773