پیام خداحافظی راسموسن به نیروهای ناتو

دبیر کل ناتو در پیام خداحافظی خود خطاب به نیروهای این ائتلاف تاکید کرد که آن‌ها باید به اقدامات خود برای صلح و نجات جان انسان‌ها ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی رسمی ناتو، آندرس فوگ راسموسن، دبیرکل ناتو در این پیام خود خطاب به نیروهای این ائتلاف گفت: در پنج سال اخیر شاهد تعهد، کار حرفه‌ای و مهارت شما بوده‌ام. شما باید همچنان به حفظ صلح در کوزوو، نجات جان انسان‌ها در لیبی و کمک به افغانستان در به خودکفایی رسیدن در ایجاد امنیت ادامه دهید. شما نه‌تنها از طریق توانایی‌های نظامی غیرقابل قیاس بلکه از طریق از خودگذشتگی‌هایتان در انجام وظایف و دلسوزی‌هایتان برای مردمی که برای رسیدن به صلح در بحبوحه تروریسم، دزدی و حکومت‌های خودکامه تلاش می‌کنند، قدرت ائتلافمان را به نمایش گذاشته‌اید.

وی افزود: برخی از شما دچار جراحت‌های روحی و جسمی شده‌اید و در دوران خدمت دوستان خودرا از دست داده‌اید. هیچ واژه‌ای برای التیام این زخم‌ها وجود ندارد اما ما باید از طریق ادامه دادن به آمادگی‌ها و تعهدات مداوم و طاقت‌فرسایمان نسبت به کشورمان و انجام وظایف پیش‌رو به این از خودگذشتگی‌ها احترام بگذاریم. این وظیفه شما است. شما و نیروهای قبل شما این وظیفه را با وفاداری و خلوص نیت انجام داده‌اید. به خاطر تمامی کارهایی که انجام داده‌اید، صمیمانه از شما و تمام افرادی که زیر پرچم ناتو خدمت کرده‌اند، تشکل می‌کنم.

راسموسن ادامه داد: ناتو قوی‌ترین ائتلاف نظامی جهان باقی خواهد ماند چرا که ما اعتقاد های مشترک در آزادی و دوکراسی داریم و برای حفظ این ارزش‌ها در کنار یکدیگر می‌مانیم و من مطمئن هستم که مشتریان شما در این زمینه توانایی ناتو برای غلبه بر چالش‌های امروز و چالش‌های پیش‌رو را تضمین می‌کند.

انتهای پیام

کد N525750