۰

پورقیومی: مقابله آمریکا با داعش توطئه‌ای برای استمرار سلطه در منطقه است

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: امروز کشور ایران به برکت دفاع مقدس در کانون قدرت‌های جهان قرار گرفته است و تمام صاحب‌نظران دنیا نیز به این موضوع اذعان دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، پورقیومی در نشستی که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان برگزار شد، افزود: هشت سال دفاع مقدس زمینه‎هایی ایجاد کرد که نظام جمهوری اسلامی در زمینه‎های گوناگون رشد کند و در کانون قدرت‎های جهان قرار بگیرد.

او اظهار کرد: جنگ امر پسندیده‎ای نیست اما زمانی که در قالب دفاع مقدس ظهور پیدا می‎کند، به تعبیر رهبر معظم انقلاب مفهوم گنج پیدا می‎کند؛ زیرا پیامدها و آثار آن مانند گنج است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: دفاع مقدس از آن جهت ارزشمند است که می‎بینیم بیش از 30 کشور قدرتمند دنیا به یک انقلاب نوپای دارای توان نظامی پایین حمله می‎کنند و همین انقلاب نوپا با مقاومتی بی‎نظیر آن‌ها را شکست می‎دهد.

پورقیومی اضافه کرد: امروز ایران جزو هشت کشور دارای قدرت تولید موشک برد بلند، هفتمین قدرت برتر دریایی جهان، جزو قدرت‎های برتر تجهیزات زیردریایی، سیزدهمین کشور در طراحی ناوشکن، جزو قدرت‎های برتر تولید پهپادهای رادارگریز و جزو قدرت‎های برتر در تولید ماهواره و پرتاپ آن به فضا است.

وی گفت: آثار دفاع مقدس در عرصه‎های علم و تکنولوژی، امنیتی و نظامی، فرهنگی و اجتماعی و زمینه‎های مختلف گویای پیوند دینی و الهی دفاع ملت ایران است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در ادامه با اشاره به فعالیت تروریست‎های تکفیری و داعش در منطقه، افزود: داعش و سلفی‎ها تنها شیعیان را تکفیر نمی‎کنند؛ بلکه بسیاری از اهل سنت، مالکی‌ها، شافعی‌ها و حنفی‌ها را نیز تکفیری و کافر می‎دانند.

پورقیومی با اشاره به این که بیش از یک میلیارد جمعیت مسلمان در جهان وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به جمعیت کم گروه‎های افراطی مانند داعش و سلفی و تکفیری، در صورت اتحاد مسلمانان در جهان این گروه‎های افراطی که اکنون جهان اسلام متاثر از دیدگاه‎های افراطی آن‌ها است از بین می‎روند.

او با بیان این که داعش با وجود جنایت‎ها و خشونت‎های خود در منطقه تاکنون توفیق چندانی پیدا نکرده است، تصریح کرد: داعش در جاهایی که حس می‎کند شیعیان مقاومت می‎کنند به سمت آن‌ها نمی‎رود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اضافه کرد: فعالیت‎ها و اقدامات داعش و سلفی را نباید به حساب اهل سنت نوشت و این‌ها را باید جدا از هم دانست.

پورقیومی گفت: اگر هوشیار نباشیم و به تعبیر رهبر انقلاب دشمن را اشتباه بگیریم، فضا برای تکفیری‎ها فراهم می‎شود و نتیجه‎اش فقط و فقط برای دشمن مشترک است که از آن بهره‎برداری کند.

وی با اشاره به ائتلاف آمریکا برای مبارزه با داعش افزود: مقابله آمریکا با داعش توطئه پیچیده‎ای برای استمرار سلطه استکبار در منطقه است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان این که ائتلاف جهانی مقابله با داعش نشان داد که داعش زاییده خود آمریکا است، اظهار کرد: آمریکا از مقابله با داعش همان هدفی را دنبال می‎کند که در به وجود آوردن آن دنبال می‎کرد.

پورقیومی تصریح کرد: در اینکه داعش زاییده برنامه آمریکایی است شکی نیست و استفاده از سلاح‎های آمریکایی یا درمان مجروحان داعش در اسراییل گویای این واقعیت است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.