نوبخت در نشست خبری تشریح کرد؛

دستاوردهای سفر رئیس جمهور به نیویورک/روحانی از مواضع حق طلبانه ایرانیان دفاع کرد

دولت

سخنگوی دولت گفت: حضور رئیس جمهور در نیویورک مانند سفر سال گذشته سفر بسیار مبارکی بود که در جهت بیان حق طلبانه مواضع ملت ایران صورت گرفت و ثابت کرد که می شود از حقوق ملت دفاع کرد بدون اینکه واکنش منفی ای که در برخی از سالها پیش آمده بود، را همراه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت در نشست خبری خود با ارائه گزارشی از جلسه امروز هیات دولت گفت: وزیر امور خارجه گزارش مبسوطی از  مذاکرات هسته ای که در نیویورک برگزار شد و نیز سفر رئیس جمهور به سازمان ملل، سخنرانی در مجمع عمومی آن و همچنین ملاقات با بیش از 30 نفر از مقامات کشورهای دیگر، ارائه کرد.

وی تصریح کرد: حضور رئیس جمهور در نیویورک مانند سفر سال گذشته سفر بسیار مبارکی بود که در جهت بیان حق طلبانه مواضع ملت ایران صورت گرفت و ثابت کرد که می شود از حقوق ملت دفاع کرد بدون اینکه واکنش منفی ای که در برخی از سالها پیش آمده بود، را همراه داشته باشد.

سخنگوی دولت با اشاره به بیان فاخر و حقوقی رئیس جمهور در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سخنان رئیس جمهور در جلسات متعددی که با روسای جمهور و مقامات بلندپایه کشورهای دیگر داشتند بیانگر مواضع قاطع ایشان بود و جمع بندی این سفر حاکی از نتیجه مطلوبی در راستای منافع ملی ما ایرانیان بوده است.

نوبخت افزود: از دو هفته دیگر مذاکرات هسته ای توسط همکاران ما در وزارت خارجه از سر گرفته می شود و امیدواریم بتوانند از حقوق ملت دفاع کنند.

وی همچنین در ادامه از اختصاص مبلغ 70 میلیارد تومان اعتبار برای استان اردبیل خبر داد و گفت: هیات وزیران در جلسه امروز در راستای تامین آب و اتصال آن به مناطق شهری و روستایی و ساماندهی رود ارس مبلغی بالغ بر 70 میلیارد تومان برای استان اردبیل در نظر گرفت.

نوبخت تصریح کرد: همچنین در جلسه امروز مبلغ 5 میلیارد تومان برای احداث بیمارستان شهید باهنر کرمان اختصاص یافت.

 

ادامه دارد....