تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت

ظریف‌منش: غدیر و دهه امامت و ولایت، پاسخی به وهابی‌هاست

امام علي ع ,پيامبر اكرم ص ,ذي‌الحجه,غدير

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: ما در دهه‌ ولایت به دنبال اثبات غدیر نیستیم بلکه به دنبال فرهنگ سازی برای این دهه هستیم.

وی افزود: شعار محوری امسال دهه" لبیک یا رسول‌الله (ص) " است چراکه غدیر حقانیت دین اسلام را ثابت می‌کند و پاسخی به وهابی‌ها است و ما می‌خواهیم در طرح‌ها و برنامه‌های این دهه امیر‌المومنین (ع) را به عنوان اسوه و الگوی حسنه معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین ظریف‌منش در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه امامت و ولایت که در دفتر مرکزی بنیاد بین‌المللی غدیر برگزار شد، با بیان این‌که «غدیر نیاز دیروز، امروز و فردای جامعه‌ بشری است» اظهار کرد: ما در طی دو سه سال گذشته با بهره‌گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری پیام رسان غدیر بوده‌ایم. مقام رهبری عید قربان تا غدیر را به عنوان دهه امامت نامگذاری کردند تا فضای گفتمان برای ترویج و تبیین فلسفه‌ غدیر فراهم شود.

وی تاکید کرد:‌ خداوند با دستور پیامبر اسلام(ص) در روز غدیر، امیرالمومنین (ع) را که اسوه فضیلت‌ها و ارزش بود به بشریت معرفی کرد تا بشر چگونه زندگی کردن را بیاموزد. غدیر به مهمترین‌ و تعیین کننده‌ترین مساله پرداخته و الگوی زندگی اسلامی را ارائه داده است و چگونگی تشکیل حکومت و اداره‌ جامعه را به ملت‌ها نشان داده است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر تاکید کرد:‌ ما در طول این دهه به دنبال اثبات حقانیت غدیر نیستیم، چون آیات و روایات فراوانی در این رابطه وجود دارد و شیعه و سنی هم آنها را قبول دارند. ما در این دهه به دنبال اثبات کارآمدی فلسفه‌ غدیر برای اداره‌ حکومت‌ها و مبانی فکری و سیاسی در اذهان ملت‌ها هستیم. غدیر علامتی است که باعث می‌شود ما راه را گم نکنیم.

ظریف‌منش تاکید کرد:‌ برای مقابله با هجمه‌هایی که علیه مقدسات اسلامی است و وهابیت می‌خواهد فلسفه‌ غدیر و اسلام را زیر سوال ببرد ما باید با شکل‌گیری درست فلسفه‌ غدیر راه را به ملت‌ها نشان دهیم. امسال در دهه‌ ولایت و امامت مجموعه برنامه‌های مهمی داریم که قریب به 110 عنوان برنامه است و درصدد فرهنگ سازی درست غدیر هستیم. رویکرد برنامه‌های امسال ما همچون سال‌های گذشته مردم محوری بوده است و سعی کرده‌ایم بیشتر در جشن‌ها از خود مردم بهره ببریم.

وی ادامه داد: جشن‌ها و جشنواره‌های خطبه‌ غدیر را در تهران و سراسر استان‌ها برگزار می‌کنیم از جمله برنامه‌های ما این است که زیارت جامعه کبیره را در دستور کار قرار داده‌ایم و این زیارت باعث معرفت افزایی بسیار زیادی می‌شود. یکی دیگر از برنامه‌های ما در این دهه تجلیل از سادات، عمامه‌گذاری در حوزه‌های علمیه و برگزاری شب‌های شعر در بسیاری از استان‌ها است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر خاطرنشان کرد:‌ یکی از کارهایی که در روز عید بر آن تاکید بسیاری شده است اطعام دادن است که ما امسال در خوزستان نزدیک به 14 هزار سفره‌های اطعام داریم و قریب به 20 نشریه در کشور در این ایام با عنوان غدیر و ولایت منتشر می‌شود.

در بسیاری از استان‌ها صیغه عقد اخوت بین برادران دینی خوانده می‌شود چرا که ما امروز در کشور و کل جهان نیازمند وحدت مسلمانان هستیم و باید به این امر تاکید زیادی کنیم.

ادامه دارد...

کد N525565