آمریکا: ایران به حزب الله لبنان سلاح بدهد، قطعنامه های بین المللی را نقض کرده

ایسنا نوشت:

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی به لبنان گفت که اگر ایران به لبنان سلاح ارسال کند نقض قطعنامه‌های شورای امنیت خواهد بود

جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود در واکنش به اظهارات علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی ایران که گفته بود کشورش هدیه‌ای به ارتش لبنان خواهد داد گفت: ما این گزارشات را دریافت کردیم اما نمی‌توانم آن را تایید کنم. ما در مورد جزییات آن مطلع نیستیم. اما به طور قطع مساله را بررسی می‌کنیم.

جن ساکی ادامه داد:‌ واضح است که اتهام حمایت ایران از حزب‌الله لبنان از نظر ما غیر قابل قبول است بنابراین مابه همکاری‌مان با همپیمانانمان در منطقه برای مقابله با نیروهای این گروه ادامه می‌دهیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما نسبت به جدیت وضعیت امنیتی در لبنان آگاهیم اما انتقال سلاح از ایران به لبنان می‌تواند نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور باشد. بنابراین ما به بررسی این مساله ادامه می‌دهیم اما تاکید می‌کنم که غیر از گزارشات دریافت شده جزییات بیشتری در این خصوص نداریم.

او همچنین در خصوص امضای یک بیانیه‌ی مشترک در نشست اخیر کشورهای حاشیه ی دریای خزر که در آن بر عدم حضور نیروهای خارجی در این منطقه تایید شده است گفت: ما این بیانیه‌ را دیده‌ایم و انتظار نداریم که 5 کشور عضو این گروه بیانیه‌ی خود را تغییر دهند.

 


23231

 

کد N525195