ترکیه به بیانیه وزارت خارجه مصر پاسخ داد

سخنگوي وزارت امور خارجه,تركيه,مصر

وزارت خارجه ترکیه ادعاهای مطرح شده در بیانیه‌ وزارت خارجه مصر را غیرواقعی خواند و اعلام کرد که کشورش هرگز این ادعاها را قبول ندارد.

وزارت خارجه ترکیه ادعاهای مطرح شده در بیانیه‌ وزارت خارجه مصر را غیرواقعی خواند و اعلام کرد که کشورش هرگز این ادعاها را قبول ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت روزنامه مصری الیوم السابع، وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود اعلام کرد که برقراری ثبات در مصر امکان‌پذیر نیست مگر اینکه یک روند سیاسی فراگیری در کشور مشخص و دولت قانونی دموکراتیکی براساس خواست مردم تشکیل شود.

در بیانیه‌ی ترکیه آمده است: موضع ما در قبال اوضاع مصر مشخص است و ما همواره خواهان برقراری سریع دموکراسی آن هم در سایه خواست و اراده مردم مصر هستیم.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است: وزارت خارجه مصر روز گذشته در بیانیه‌ای ادعاهایی را مطرح کرد که ترکیه به هیچ‌وجه آنان را قبول ندارد. ادعاهایی که مصر به خاطر احساس گناهی که از انجام اقدامات غیرقانونی دارد آنها را مطرح می‌کند.

در این بیانیه مطرح شد که نمی‌توان واکنش‌ها به اقدامات مصر را مداخله در امور کشور نامید و نمی‌شود سیاست عدم مداخله در کشورها تبدیل به بهانه‌ای برای نقض حقوق بشر در مصر شود.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود اعلام کرد: ترکیه در برابر تحقق خواسته‌های اصلی مردم مصر مسئولیت قانونی و اخلاقی دارد و موضع ما در این خصوص مانند موضع دیگر مسئولان در جامعه بین‌الملل است و ترکیه به اراده آزادانه مردم مصر احترام می‌گذارد.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه خود افزود که تاکنون به دلیل خشونت‌های زیاد تعداد زیادی از تظاهرکنندگان مصری کشته شده و تعداد بازداشت‌شدگان به ده‌ها هزار تن رسیده است و صدها تن بی‌گناه اعدام شده‌اند.

انتهای پیام

کد N525141