توصیه آیت‌الله سبحانی به حجاج برای مقابله با توهین سعودی‌ها

عربستان,مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله سبحانی گفت: توصیه به حجاج این است که در مقابل توهین‌ها، بردباری کنند و حتی به آنها سلام کرده، چرا که آنها از این طریق بیشتر ناراحت می‌شوند.

آیت‌الله سبحانی گفت: توصیه به حجاج این است که در مقابل توهین‌ها، بردباری کنند و حتی به آنها سلام کرده، چرا که آنها از این طریق بیشتر ناراحت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در درس خارج خود در مسجد اعظم با بیان این‌که «درس خواندن واجب عینی است» اظهار کرد: حضور در مراسم دعای روز عرفه و روزه آن ثواب بسیاری دارد و مستحب است، اما شرکت در درس واجب می‌باشد.

وی با تاکید بر این‌که «انسان باید خداترس باشد تا از گناه بازداشته شود» تصریح کرد: در این صورت انسان فردی مقدس می‌شود که نسبت به جامعه مسئولیت دارد و باید با مردم مدارا داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید با بیان این‌که «با عاقل باید مدارا و با جاهل باید بردبار بود» گفت: اخلاق تجار مسلمان که به اندونزی سفر می‌کردند موجب شد تا هزاران نفر به اسلام دعوت شوند.

سبحانی با اشاره به این‌که «شنیده شده در مسجدالحرام برخی از سعودی‌ها کنایه‌ها و توهین‌هایی انجام می‌دهند» به حجاج توصیه کرد که در مقابل آنها بردباری کنند و حتی به آنها سلام کنند، چرا که آنها از این طریق بیشتر ناراحت می‌شوند.

این مرجع تقلید در پایان افزود: اسلام همواره در آیات و روایات بر مدارا کردن با ضعیفان و مجروحان در میدان جنگ تاکید کرده است.

وی همچنین افزود: ان‌شاءالله مردم در مراسم دعای روز عرفه حضور پرشوری داشته باشند و درس خارج فقه روز شنبه عصر به دلیل دعای عرفه تعطیل می‌باشد، اما صبح برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N525104