سازمان ملل: بیش از نیمی از سوری‌ها نیازمند کمک فوری هستند

سوريه,سازمان ملل متحد,امدادرساني

نماینده سازمان ملل در بخش حقوق بشر با اشاره به اینکه 11 میلیون سوری به کمک‌های فوری نیازمندند، گفت: در صورتی که حمایت مالی بیشتری نشود سازمان جهانی غذا مجبور خواهد شد طی دو ماه آینده به امدادرسانی خود در سوریه پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، والری آموس، نماینده دبیرکل سازمان ملل در بخش حقوق بشر و هماهنگ‌کننده امداد رسانی در شرایط اضطراری، هشدار داد که 11 میلیون نفر (بیش از نیمی از ساکنان سوریه) به کمک فوری نیاز دارند. 7 / 4 میلیون نفر از این جمعیت در مناطقی زندگی می‌کنند که دسترسی به آنجا سخت است.

آموس خطاب به شورای امنیت گفت: خشونت بی‌رحمانه ادامه می‌یابد و داعش با بریدن سرها، کشتار جمعی و به خدمت گرفتن کودکان، تهدیدی بسیار نگران‌کننده است. از حدود یک ماه گذشته از نیمه ماه اوت، 1 / 4 میلیون نفر کمک‌های غذایی و 5 / 16 میلیون نفر هم از سوی آژانس امداد سازمان ملل، آب آشامیدنی سالم دریافت کرده‌اند.

این در حالی است که تعداد ساکنان سوریه حدود 18 میلیون نفر برآورد شده است.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در بخش حقوق بشر در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در هفته گذشته اعلام کرد که کشورهای عضو متعهد شده‌اند یک میلیارد دلار برای حمایت از امدادها به مردم داخل سوریه و کشورهای همسایه این کشور که پناهندگان سوری را پناه داده‌اند، پرداخت کنند.

با این حال آموس هشدار داد در صورتی که حمایت مالی جدیدی صورت نگیرد، سازمان جهانی غذا مجبور می‌شود تا دو ماه آینده عملیات امدادرسانی خود را متوقف کند.

انتهای پیام

کد N525080