۰

وزرای خارجه روسیه و کره‌شمالی در مسکو دیدار می‌کنند

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزرای خارجه روسیه و کره‌شمالی در دیدار امروز (چهارشنبه) خود درباره همکاری‌های تجاری و اقتصادی و هم‌چنین شرایط حاکم در شبه‌جزیره کره گفت‌و‌گو خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، انتظار می‌رود در جریان این دیدار گفت‌و‌گوهای سیاسی و روابط اقتصادی- تجاری بین دو کشور در نظر گرفته شود. وزرای خارجه روسیه و کره‌شمالی به‌ویژه قرار است درباره شرایط موجود در منطقه و برنامه هسته‌ای پیونگ‌یانگ تبادل نظر کنند.

در همین حال، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به‌طور رسمی اعلام کرد: دو کشور درباره مشکلات بین‌المللی شامل شرایط اوکراین، خاورمیانه و تلاش‌ها برای ایجاد یک شرایط امنیتی جدید در حوزه اقیانوس آرام تبادل نظر خواهند کرد.

وزیر خارجه روسیه و لی سویونگ، وزیر خارجه کره‌شمالی در اقدامی مشترک قصد دارند تا بنیان‌های معاهدات قانونی را در بخش‌های مختلفی چون فرهنگ، امور بشردوستانه، امور فنی و اقتصادی تجدید کنند.

طرفین روسی و کره‌ای هم‌چنین در اجرای پروژه‌های عظیمی چون پروژه‌های کشتیرانی پیچیده در بندر راجین و هم‌چنین برنامه‌های اجرا شده تحت فرمول «تجهیزات و سرمایه‌گذاری روسی در مقابل مواد معدنی کره‌شمالی» بازنگری می‌کنند.

این اولین سفر وزیر امور خارجه و همکاری‌های خارجی کره‌شمالی به روسیه طی چهار سال گذشته است.

وی پس از مسکو به مناطق آمور و ساخالین و هم‌چنین به مناطق پیرمورسکی و ماریتایم، جایی که قرار است با رهبران دولت‌های منطقه دیدار داشته باشد، سفر می‌کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.