| 209925

۲ انفجار انتحاری در افغانستان ۲۲ کشته و زخمی بر جای گذاشت

سیاسی

یک عامل انتحاری در ناحیه سوم شهر کابل خودروی مملو از مواد منفجره خود را به خودوری حامل نیروهای ارتش کوبید كه در جریان آن هفت نفر کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

یک روز پس از امضای موافقت‌نامه امنیتی افغانستان با آمریکا، دو حمله انتحاری در پایتخت این کشور رخ داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «ظاهر عظیمی» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان امروز – چهارشنبه - در صفحه خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت که یک عامل انتحاری در ناحیه سوم شهر کابل خودروی مملو از مواد منفجره خود را به خودوری حامل نیروهای ارتش کوبیده است.

به گفته وی، در این حادثه هفت نفر کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

«حشمت الله استانکزی» سخنگوی پلیس کابل نیز در این‌باره گفت که یک نفر از کشته‌شدگان و ۹ نفر از زخمی‌های این حادثه غیرنظامی هستند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

«ذبیح‌الله مجاهد» در صفحه توئیتر خود نوشت که یکی از افراد این گروه به یک خودوری ارتش ملی در ناحیه سوم کابل حمله کرده است.

انفجار دوم چند دقیقه بعد از این حادثه، در منطقه «تره خیل» ولسوالی «ده سبز» ولایت کابل رخ داد.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان تایید کرده است که یک عامل انتحاری که پیاده بوده، خودروی نوع کرولای سربازان ارتش را هدف قرار داده است.

به گفته وی، در این حادثه دو سرباز ارتش و دو غیرنظامی زخمی شده‌اند.

این رویداد‌ها در حالی در شهر کابل رخ می‌دهد که روز گذشته موافقت‌نامه امنیتی افغانستان و آمریکا و «موافقت‌نامه وضعیت نیروهای خارجی در افغانستان» میان کابل و نیروهای ناتو به امضا رسید.

طالبان روز گذشته اعلام کرد که نیروهای خارجی پس از امضای این موافقت‌نامه‌ها، به اشغال افغانستان ادامه می‌دهند.

«اشرف غنی احمدزی» رئیس‌جمهوری جدید افغانستان نیز دو روز پیش، کار خود را آغاز کرد و دعوت طالبان و مخالفان مسلح دیگر، بخشی از سخنان وی در مراسم تحلیف بود.

یک حمله انتحاری نیز در روز تحلیف رئیس‌جمهوری جدید در کابل رخ داد که هفت کشته و ۱۳ زخمی بر جا گذاشت.

کد N524817