ظریف: غرب به جای مقابله اساسی با داعش، به زیرساخت‌های سوریه حمله می‌کند

تسنیم نوشت:

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با رئیس مجلس ایرلند با اشاره به اقدامات غرب برای مقابله با داعش گفت که متاسفانه به جای مقابله اساسی با داعش, زیر ساخت‌های کشور سوریه مورد حمله قرار می‌گیرد و این موضوع از این طریق حل نخواهد شد.

شان بارت رئیس مجلس ایرلند که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های زیادی که در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ایرلند برای گسترش مناسبات وجود دارد، تصریح کرد: روابط دو کشور می‌تواند در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های پارلمانی توسعه یابد.

دکتر محمدجواد ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران خواستار برداشتن موانع توسعه روابط با کشورهای اروپائی و غربی می‌باشد و البته این امر به اراده طرف مقابل بستگی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدامات غرب برای مقابله با داعش اضافه کرد: متاسفانه به جای مقابله اساسی با داعش، زیر ساخت‌های کشور سوریه مورد حمله قرار می‌گیرد و این موضوع از این طریق حل نخواهد شد.

شان بارت رئیس مجلس ایرلند نیز در این دیدار با ابراز خشنودی از سفر به جمهوری اسلامی ایران, بر ارتقاء سطح مناسبات دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس ایرلند با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، ایران را نقطه کانونی ایجاد صلح و ثبات در منطقه دانست.

وی افزود: ایرلند نیز یک کشور مفتخر به صلح می‌باشد و سابقه‌ای طولانی در صلح سازی و صلح‌بانی دارد.

 

23503

کد N524584