سفر یک مقام وزارت خارجه لیتوانی به ایران

سیاسی

اینامارسیو لیونیته، مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه لیتوانی که به ایران سفر کرده است با عبادالله مولایی، مدیرکل شمال و شرق اروپای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار عبادالله مولایی ضمن برشمردن ویژگی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور، اظهار کرد: دوران نوین روابط دو کشور با داشتن پشتوانه تاریخی، زمینه مناسبی برای گسترش روابط در تمامی ابعاد به ویژه اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی و پارلمانی فراهم آورده است.

او در این دیدار آمادگی کشورمان را برای تبادل نظر و تعامل در سطوح مختلف پیرامون موضوعات منطقه‌یی و بین‌المللی به منظور دستیابی به درک و تفاهم بیش‌تر اعلام کرد.

مدیرکل وزارت امور خارجه لیتوانی نیز در این دیدار با اشاره به فرهنگ و تمدن غنی ایرانی و تاکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، خواستار گسترش رایزنی‌ها درباره مسایل منطقه‌یی و بین‌المللی و افزایش همکاری‌ها و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها شد.

مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه لیتوانی در سفر سه روزه خود، علاوه بر دیدار با مسوولان وزارت خارجه، با مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، اتاق بازرگانی ایران، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز دیدار و پیرامون راه‌های گسترش همکاری‌ها و روابط دو جانبه و افزایش تعاملات منطقه‌یی و بین‌المللی دو کشور گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N524526