شمخانی در دیدار با نصرالله:

رویکرد راهبردی حزب‌الله در تحولات لبنان تعیین‌کننده است

سیاست خارجی

اعتماد مردم لبنان به مسئولین و اقدامات حزب‌الله اصلی‌ترین سرمایه‌ای است که ضامن توسعه نقش و کارکرد حزب‌الله به عنوان وزنه تعادل در محیط سیاسی و امنیتی لبنان است.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران که به کشور لبنان سفر کرده است،‌ باسید حسن نصر الله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش ایلنا، شمخانی در این دیدار با تجلیل از نقش ارزنده حزب الله در دفاع از امنیت و ثبات در لبنان اظهار داشت: بی شک جامعه لبنان همواره مدیون مجاهدت کم نظیر و قهرمانانه جوانان رشید حزب الله در مبارزه پیشگیرانه با تهدید تروریسم تکفیری خواهد بود.

وی هوشمندی و رویکرد راهبردی حزب الله در مشارکت و مدیریت تهدیدات پیش روی جامعه لبنان را در نفوذ و موفقیت رو به افزایش حزب الله در تحولات این کشور،‌تعیین کننده دانست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی،‌خاطر نشان کرد: اعتماد مردم لبنان به مسئولین و اقدامات حزب الله اصلی ترین سرمایه ای است که ضامن توسعه نقش و کار کرد حزب الله به عنوان وزنه تعادل در محیط سیاسی و امنیتی لبنان است.

سید حسن نصر الله دبیر کل جنبش حزب الله نیز در این ملاقات با اشاره به تهدیدات کم سابقه و پیچیده ای که موجودیت و ثبات منطقه را مورد هجوم قرار داده است، اظهار داشت: اولویت حزب الله در حوزه مقابله با تهدیدات، تروریسم تکفیری و جلوگیری از انتقال بحران و ناامنی به جامعه لبنان و حفظ و تقویت ثبات و وحدت ملی این کشور است.

وی با قدردانی از حمایت مستمر جمهوری اسلامی ایران از جریان مقاومت و مبارزه با تروریسم افزود: مقابله با تهدیدات فزاینده تروریسم تکفیری نیازمند اقدامات غیرنمایشی و همچنین اجتناب از رفتارهای دوگانه و مشکوک است.

شمخانی دوشنبه شب در راس یک هیات امنیتی و سیاسی برای گفت‌و‌گو با مقامات و مسئولان لبنانی وارد بیروت پایتخت این کشور شد.

کد N524140