حزب‌الله لبنان: برخی کشورها با پول امت اسلام از ائتلاف ضد داعش حمایت می‌کنند

آمريكا,حزب‌الله,داعش

رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با بیان اینکه مقاومت همواره پابرجا و ثابت باقی می‌ماند، گفت: برخی کشورهای منطقه که از نفت و پول ملت اسلام برای حمایت از ائتلاف بین‌المللی استفاده می‌کنند، مسوولیت تمامی جنگ‌ها علیه منطقه ما را برعهده دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، هاشم صفی‌الدین، رییس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنانی تاکید کرد: برخی در لبنان در خصوص نظامیان ربوده شده سخنانی می‌گویند که هیچ ارزش و فایده‌ای ندارد و زمانی که از کرامت و بزرگواری این نظامیان و ارتش و وطن صحبت می‌کنیم تعجب می‌کنند. این مساله عجیبی نیست چراکه این افراد زمانی که اسرائیل به کشور ما لطمه وارد کرده و همواره آن را تهدید می‌کند هیچ اهمیتی نمی‌دهند. آیا اینها به خطر جدیدی که لبنان را تهدید می‌کند، توجه نمی‌کنند به ویژه اینکه هیچ روزی به خطر اسرائیل و اشغالگری‌ها و جنایت‌های آن توجهی نکردند.

وی تاکید کرد: همگان باید بدانند که منطقه ما امروزه با رخدادها و حقایقی مواجه است که آمریکا و غرب و برخی طرف‌های منطقه‌ای برای تحقق منافع خود از آن استفاده می‌کنند. این مساله‌ای است که نیاز به گفتن ندارد. این اقدام آمریکا به این دلیل صورت می‌گیرد که به جهان بگوید از عرب و اسلام دفاع می‌کند. عرب‌هایی که این توهم را در سر دارند که به سلاح آمریکا نیازمند هستند.

صفی‌الدین خاطرنشان کرد: برخی کشورهای منطقه که از نفت و پول و ثروت ملت‌های اسلامی برای حمایت از ائتلاف بین‌المللی استفاده می‌کنند مسوولیت تمامی جنگ‌ها علیه منطقه ما از جنگ صدام گرفته تا القاعده و تکفیری‌ها و کودتاهای بین‌المللی را برعهده دارند.

وی گفت: زمانی که به این تجربه آمریکا و برخی کشورها در منطقه نگاه کنیم می‌فهمیم که آمریکا، غرب و ائتلافی که با آنهاست از طرفی کودن و از طرفی جنایتکار هستند و قرن به قرن، سال به سال و تجربه پس از تجربه با این ملت بازی می‌کنند تا آن را ضعیف کنند اما اینها شکست خوردند برای همین سیاست‌هایشان را تغییر می‌دهند اما مقاومت با محور خود همواره ثابت و پا برجا باقی مانده و در آخر در جنگ قدرتمندترین خواهد بود.

رییس شورای اجرایی حزب‌الله تاکید کرد: تمامی اموالی که پرداخت می‌شود هدر خواهد رفت و برنامه‌های آمریکا نیز از بین می‌رود و تنها طرفی که باقی می‌ماند، کسانی هستند که عقاید، آگاهی، شجاعت، مسوولیت و شناخت کافی دارند و مردم همین سرزمین هستند که جان خود را فدای آن می‌کنند.

انتهای پیام

کد N524019