داعش برادرزاده صدام را به خارج عراق فراری داد

برادرزاده صدام که هدایت عملیات نظامی داعش را برعهده دارد، پس از انکه به دست داشتن در جنایت اسپایکر و کشتن 1700 دانشجو و نظامی محکوم شد، به خارج عراق فراری داده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رادیو صدای روسیه گزارش داد که "عمر سبعاوی" برادرزاده صدام اخیرا از طریق سوریه به همراه 10 تن دیگر عراق را ترک کرد که این اقدام پس از اعلام نتایج ابهامات کشتار اردوگاه اسپایکر صورت گرفت که در جریان آن 1700 تن کشته شدند و 10 هزار تن دیگر مفقودالاثر شدند.

قتیبه الموسوی فعال برجسته در مساله اسپایکر به نقل از منابع تاکید کرد که عمر سبعاوی در عملیات اعدام 1700 دانش‌آموز نظامی در نیروی هوایی عراق نظارت داشت.

الموسوی خاطرنشان کرد که سبعاوی از طریق سوریه و سپس ترکیه به یکی از کشورهای عربی فراری داده شده است و در آن کشور بیشتر سرکرده‌های حزب بعث از جمله برادر سبعاوی حضور دارند.

گروه تروریستی داعش با یک فایل ویدیویی از جنایت اسپایکر پرده برداشت که این کشتار به "جنایت عصر" لقب گرفته است که در جریان آن 1700 دانشجو و نظامی اعدام شدند که بیشترشان از مذهب تشیع بودند.

خانواد‌ه‌های این افراد نیز تا به امروز خواهان تحویل گرفتن جسد فرزندانشان و افراد مفقو‌دالاثر شده هستند.

طرف‌های ذی‌ربط عراقی نیز قرار است پرونده کشتار اسپایکر را به هیات تحقیقات سازمان ملل تحویل دهند تا جنایت علیه بشریت داعش در حق عراقی‌ها فاش شود.

عمر سبعاوی فرماندهی عملیات نظامی داعش را به ویژه در استان صلاح‌الدین در شمال عراق برعهده داشته است و وی میان العوجه زادگاه صدام و تکریت که جنایت اسپایکر در آن رخ داد، آمد و شد می‌کرده است.

انتهای پیام

کد N523985