مصطفی البرغوثی:

سخنان نتانیاهو فاشیستی بود/اسرائیل به سوی رژیم آپارتاید پیش می رود

آفریقا و خاورمیانه

دبیرکل کمیته ابتکار ملی فلسطین با اعلام اینکه سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی فاشیستی بود اظهار داشت: اسرائیل به سوی رژیم آپارتاید پیش می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، مصطفی البرغوثی دبیرکل کمیته ابتکار ملی فلسطین اظهار داشت: سخنرانی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل متحد بسیار خطرناک بود زیرا اهداف واقعی اسرائیل برای حذف قضیه فلسطین و تلاش برای دور زدن فلسطین از طریق دعوت به عادی سازی روابط با کشورهای عربی، نادیده گرفتن قضیه فلسطین و مخالفت صریح اسرائیل با عقب نشینی از اراضی اشغالی و تشکیل کشور مستقل فلسطین را فاش کرد.

وی در ادامه گفت: سخنان نتانیاهو فاشیستی و تجاوزکارانه و مملوء از دروغ و فریب بود. وی با سخنان خود سعی داشت بعد انسانی را از فلسطینی ها دور کند و آنها را نسخه دیگر گروه داعش معرفی کند. نتانیاهو تلاش کرد بر جنایات اسرائیل در جنگ غزه سرپوش بگذارد و فلسطینی ها را مسئول کشتار فرزندانشان معرفی کند.

دبیرکل کمیته ابتکار ملی فلسطین اظهار داشت: انتقاد وحشیانه نتانیاهو از شورای حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد و اعلام اینکه این شورا حامی حقوق تروریست ها است میزان انزوای اسرائیل در عرصه جهانی را نشان می دهد و بیانگر این است که اسرائیل به سرعت به سوی رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی پیش می رود.

نتانیاهو در سخنرانی شب گذشته خود در مجمع عمومی سازمان ملل با تکفیری خواندن جنبش حماس مدعی شده بود که جنگ علیه تکفیریها یک جنگ واحد است و جنگ اسرائیل با حماس تنها محدود به این گروه نمی شود بلکه یک جنگ همگانی است.