هاآرتص: سخترانی نتانیاهو کسل‌کننده و ناامیدکننده بود

ايران,روزنامه هاآرتص,نتانياهو

روزنامه‌ هاآرتص در گزارشی با موضوع سخنرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نیویورک نوشت، بنیامین نتانیاهو در سخنرانی‌اش هیچ کاری نکرد جز این‌که ترس، وحشت و یأس منتشر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه هاآرتص در این باره نوشت: نخست وزیر اسرائیل با این وعده که تمام دروغ‌ها علیه اسرائیل را رسوا خواهد کرد به نیویورک رفت تا در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند. اما وی سخنرانی‌اش را در نیویورک با صحبت‌های زیادی درباره ایران و یکسان دانستن حماس با نیروهای داعش و افکار جرایم جنگی در ماجرای هولوکاست حمله به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به پایان برد که هم‌اکنون در حال جنگ با داعش و مذاکره با ایران است.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه نوشت: مبادا فکر کنید کسی نتانیاهو را به این متهم می‌کند که هیچ کاری نکرده است، مگر این‌که ترس، وحشت، یأس و پریشانی منتشر کند.

وی همچنین دوباره از یک تاکتیک فریب‌کارانه استفاده کرد و تصویری به دست داشت که یک راکت را در کنار کودکان غزه نشان می‌داد. کاری که این بار نیز کسل‌کننده و ناامید کننده بود. تعجبی ندارد که اولین پاسخ‌های تشویق کننده از سوی رهبران حزب لیکود نتانیاهو که در مجمع عمومی حاضر بودند منعکس شد.

نتانیاهو دست‌کم در این سخنرانی می‌توانست برای درخواست از جامعه عرب یا برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی برای کمک به پیشبرد مذاکرات صلح با فلسطین استفاده کند. اما فقط به عبارات قدیمی و مبتذل خود مبنی بر تلاش برای دستیابی به توافقی تاریخی بسنده کرد.

انتهای پیام

کد N523891