یادآوری هاشمی رفسنجانی از دشمنان غربی، شرقی و ارتجاعی

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهدا با اهدای خون و جان خود، فرهنگ اصیل جهاد و شهادت را در جامعه نهادینه کرده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر دیروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری یادواره‌های شهدای یزدل شهرستان کاشان با تحسین از برگزاری یادواره شهدا و گردآوری زندگینامه‌ها و وصیت‌های آنها، گفت: نسل امروز در این یادواره‌ها و از طریق خواندن آثار دفاع مقدس با جوانان دیروز آشنا می‌شوند که چگونه از کشور، دین و انقلاب خود در مقابل مجموعه دشمنان غربی، شرقی و ارتجاعی دفاع کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری افتخارات مردم و علمای کاشان در تاریخ شیعه گفت: وجود فرزند امام معصوم در کاشان نشانه علاقه مردم این خطه به مکتب اهل بیت(ع) است.
هاشمی با تحسین از آمار شهدای روستای یزدل در منطقه کاشان و آران و بیدگل، گفت: اهدای 52 شهید برای جمعیت 1700 نفری آن زمان، افتخاری جاودان برای آن روستاست که خانواده‌های شهدا و مردم روستا را در تاریخ ایران سربلند کرده است.
در ادامه از کتاب «زندگان جاوید» که «نگاهی به زندگی و اندیشه پنجاه و دو شهید یزدل، با مقدمه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» است، رونمایی شد.
در آغاز این دیدار، حجت‌الاسلام زیارتی درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد، آقای فخرالله قصابی، درباره اوضاع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستای یزدل و آقای میثم رضوانی، مؤلف کتاب «زندگان جاوید» درباره چرایی و چگونگی این کتاب، گزارش دادند.

/212 27

 

کد N523864