اوباما و مودی در کاخ سفید دیدار کردند

سیاسی

دیدار اوباما و مودی قرار است امروز نیز ادامه داشته باشد و دو طرف طی آن درباره رشد اقتصادی، همكاری امنیتی، انرژی‌های پاك، تغییرات آب و هوایی و مسائل دوجانبه رایزنی كنند.

«باراك اوباما» رییس‌جمهوری آمریكا و «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند طی دیداری در کاخ سفید، درباره گسترش روابط دوجانبه رایزنی كردند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مودی و اوباما به‌رغم برخی گمانه‌زنی‌ها درباره سرد شدن روابط هند و آمریکا، در ارتباط با گسترش همکاری بین دو کشور گفت‌و‌گو کردند.

دیدار اوباما و مودی طی مراسم شام در نیویورك در حالی برگزار شد که هزاران آمریکایی- هندی برای دیدن رهبر بزرگ‌ترین دموكراسی جهان در میدان «مدیسون» نیویورک جمع شده بودند.

دیدار اوباما و مودی قرار است امروز - سه‌شنبه - نیز ادامه داشته باشد و دو طرف طی آن درباره رشد اقتصادی، همكاری امنیتی، انرژی‌های پاك، تغییرات آب و هوایی و مسائل دوجانبه رایزنی كنند.

«جان ارنست» سخنگوی کاخ سفید گفت: «میان آمریکا و هند چارچوب مشخصی وجود دارد که بر اساس آن هر دو کشور سعی در گسترش منافع مشترک خود در موضوع‌های مختلفی مانند امنیت و مبارزه با تروریسم، تقویت اقتصاد و دیگر مسائل منطقه‌ای دارند.»

مودی نزدیک به یک دهه پیش برای دریافت روادید آمریکا درخواست داده بود ولی این درخواست با توجه به وضعیت سیاسی وقت مودی رد شد.

 

کد N523815