شمخانی در بیروت: ایران هدیه‌ای برای ارتش لبنان در نظر گرفته است

علی شمخانی,لبنان

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دوشنبه شب در راس هیاتی عالیرتبه سیاسی و امنیتی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات و مسئولین لبنانی وارد بیروت شد.

 علی شمخانی در بدو ورود در فرودگاه بیروت در جمع خبرنگاران با اشاره به روابط تاریخی و سازنده میان دولت و مردم دو کشور، اظهار کرد: گفت‌وگو و رایزنی در مورد تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و نحوه مشارکت و همکاری در زمینه مقابله با تهدیدات مشترک علیه ایران و لبنان اصلی ترین هدف این سفر به این کشور است.

وی افزود طبق رایزنی های قبلی، تبادل نظر در مورد چارچوب های همکاری دفاعی میان دو کشور و تامین نیازمندی های تجهیزاتی ارتش لبنان بر اساس احتیاجات بیروت از جمله موضوعات دیگری است که در جریان این سفر پیرامون آن بحث و بررسی خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران پس از دیدار با نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد، ایران تصمیم گرفته است، هدیه‌ای به ارتش لبنان تقدیم کند.
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران پس از دیدار با تمام سلام نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد، ایران تصمیم گرفته است تا هدیه ای را به دلیل محبت به لبنان به ارتش این کشور تقدیم کند.
شمخانی بعد از دیدار با تمام سلام در اظهاراتی با اشاره به هدیه‌ای که قرار است جمهوری اسلامی ایران برای ابراز محبت به ارتش لبنان بدهد، تاکید کرد که اعطای این هدیه زیاد طول نخواهد کشید و در دیدار قریب الوقوعی که وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران از لبنان خواهد داشت، اجرایی خواهد شد.
بر اساس این گزارش، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت که در سفر به لبنان و دیدار با مقامات این کشور همکاری‌های دفاعی بین دو طرف و تامین مایحتاج نظامی ارتش لبنان برای تقویت توان نظامی آن را بررسی خواهد کرد.
نماینده ویژه مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی که صبح امروز وارد بیروت شده، ساعتی پیش با تمام سلام نخست وزیر لبنان دیدار و گفتگو کرد. وی بعد از این دیدار نیز با نبیه بری دیدار خواهد کرد. نشست با سران احزاب مختلف لبنانی از جمله برنامه‌های احتمالی این دیدار است. 

/212 27

کد N523796