نماینده گرگان:

صندوق توسعه ملی به صندوق نگهداری منابع تبدیل شده است

سیاسی

نماینده مردم گرگان در مجلس ضمن انتقاد از رویکرد دولت به صندوق توسعه ملی، گفت: این صندوق با هدف سرمایه‌گذاری تشکیل شده اما متأسفانه در چند سال اخیر توفیق چندانی نداشته و بیشتر به صندوق نگهداری از منابع تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عیسی امامی در نطق میان دستور خود، تأکید کرد: منابع صندوق توسعه ملی باید در چرخه تولید قرار گیرد و با هدف سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار گیرد.

او ادامه داد: تولید امروز تشنه منابع است و در صورت توزیع درست می‌تواند با حداکثر ظرفیت فعال شود تا بخش عظیمی از نیروهایی که در حالت رکود از بنگاه‌های اقتصادی خارج شده‌اند برگشت به کار کند و واحدهایی که چندین سال در پیچ و خم منابع پیش رفتند فرصت جذب منابع را پیدا کنند تا هرچه سریع‌تر وارد چرخه تولید شوند و بخشی از معضل اشتغال که از مطالبات جدی مردم به ویژه جوانان چشم‌انتظار فارغ‌التحصیل است برطرف شود.

امامی همچنین خطاب به رئیس جمهور گفت: اخیرا باخبر شدیم علیرغم نیاز جدی دولت به این منابع در شرایط رکود، در تصمیمات سال 93 شما برای تعیین تکلیف این صندوق برای توزیع ده‌ها میلیارد در بخش‌های مختلف متأسفانه به علت یک اقدام ناشیانه و سختگیرانه در مفاد قرارداد عاملیت، بانک‌ها تاکنون هیچ اشتیاقی از این بابت نشان نداده‌اند.

او اضافه کرد: تاکنون هیچ‌گونه قرارداد عاملیتی امضا نشده است، امید است هرچه زودتر قرارداد عاملیت بانک‌ها با صندوق توسعه ملی منعقد گردد در غیر این‌صورت اقدام موثری جهت انجام سیاست مقاومتی و تحقق شعال سال 93 نخواهیم دید.

این نماینده مجلس از وزیر جهاد کشاورزی نیز به دلیل کیفیت نامناسب و قیمت بالای آفات و سموم کشاورزی که باعث شده محصولات زیادی از بین برود انتقاد کرد و از او خواست خسارات وارده به کشاورزان را جبران کند.

امامی همچنین از وزیر نیرو درخواست کرد در مدیریت منابع آبی دقت بیشتری مصروف شود چرا که بیش از 400 هکتار از مناطق گرگان فاقد آب است و به صورت دیمی کاشت می‌شود.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس یادآور خون‌های مقدسی است که در پای شجره طوبی انقلاب ریخته شد و ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وامی‌دارد.

انتهای پیام

کد N523721