بازداشت یک سرکرده اخوانی به اتهامات تروریستی/شناسایی یک گروهک تروریستی در "منوفیه" مصر

تروريسم,مصر,اخوان المسلمين

در حالی که یکی از رهبران اخوان المسلمین در استان المنیا در مصر بازداشت شده است، نیروهای مصری یک گروهک تروریستی وابسته به داعش را در منوفیه شناسایی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه عربستانی عکاظ، نیروهای امنیتی مصر از دستگیری یکی از رهبران اخوان‌المسلمین که از سوی مسوولان امنیتی مصر در رده تروریست‌ها قرار گرفته بود، خبر دادند.

منابع امنیتی مصر از دستگیری محمود مسعود الجارحی در المنیا خبر دادند. دستگاه‌های امنیتی مصر معتقدند الجارحی رهبر شاخه نظامی اخوان المسلمین در استان امنیا است.

طبق گفته مسوولان مصر، الجارحی در 18 مورد اتهام از جمله رهبری شاخه نظامی اخوان، قتل دو افسر پلیس، آتش‌سوزی در اداره پلیس، برنامه‌ریزی و مشارکت در چند عملیات تروریستی در المنیا تحت تعقیب بوده است.

همچنین یک گروهک تروریستی وابسته به داعش هم در استان منوفیه کشف و پنج تن از اعضای آن دستگیر شدند.

به دنبال کشف یک گروهک تروریستی در منوفیه و دستگیری اعضای آن احمد دعبس، دادستان کل جنوب شرق مصر روز گذشته دستور حبس پنج تن از اعضای این گروهک را صادر کرد.

بررسی‌ها و تحقیقات مشخص کرد که شخصی به نام خالد مغاوری که موسس این گروهک است، از اعضای سابق القاعده بوده اقدام به جذب جوانان و اعزام آنان به سوریه می‌کرده است.

این جوانان برای پیوستن به داعش و آموزش‌های نظامی و استفاده از اسلحه به سوریه فرستاده و سپس برای اجرای عملیات تروریستی با هدف نابودی نیروهای پلیس، کلیساها و قطبی‌های مصر به این کشور بازگردانده می‌شدند.

انتهای پیام

کد N523516