قطر: برای آزادی گروگان‌ها به تروریست‌ها پولی نداده‌ایم

تروريسم,قطر,گروگان‌گيري

وزیر خارجه قطر ضمن دفاع از ارتباط دولت خود با گروه‌های مسلح تندرو در خاورمیانه گفت: ما برای آزادی گروگان‌ها پولی پرداخت نکرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، خالد العطیه، وزیر خارجه قطر در سخنانی از روابط دولت خود با گروه‌های مسلح تندرو در خاورمیانه و مشارکت دوحه در مذاکرات برای آزادی گروگان‌ها دفاع و پرداخت پول برای آزادی گروگان‌ها از سوی دولت قطر را تکذیب کرد.

وی افزود: قطر پولی پرداخت نمی‌کند و هرگز از اینکه جان برخی افراد را در سوریه نجات داده عذرخواهی نخواهد کرد و اگر بتوانیم برای نجات افراد دیگر میانجی‌گری کنیم این کار را خواهیم کرد. قطر در آزادی گروگان‌های خارجی و سوری در اثنای جنگ در سوریه نقش داشته است و در حملات هوایی آمریکا علیه مواضع گروه دولت اسلامی (داعش) در سوریه نیز مشارکت کرده است.

برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس همواره قطر را به استفاده کردن از منابع و ثروت‌های نفتی و گازی خود برای کمک کردن به تندروها در منطقه و از جمله در داخل سوریه متهم کرده‌اند.

خالد العطیه تصریح کرد: مسوولان فیجی همواره با ما روابط خوبی داشته و اقدامات ما را دیده‌اند و ما برای آزادی سربازانشان دست به اقدام زده‌ایم. ما به پرداخت پول برای آزادی گروگان‌ها اعتقادی نداریم. این روش دیگری برای حمایت است که می‌توانید آن را حمایت مخفیانه بدانید اما ما دست به چنین اقدامی نمی‌زنیم. از بین گروگان‌هایی که قطر در آزادی آنها نقش داشته، یک آمریکایی است که جبهه النصره حدود دو سال وی را بازداشت کرده بود و همچنین 13 راهبه که تندروها پس از سه ماه آنها را آزاد کردند.

انتهای پیام

کد N523463