وزیر خارجه اسرائیل: عباس نماینده فلسطینی‌ها نیست

فلسطين,ليبرمن

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی با تردید در قانونی بودن پست محمود عباس گفت: وی نمی‌تواند نماینده مردم فلسطین باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت روزنامه مصری الیوم السابع، آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به سخنان محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل در هفته گذشته با به زیر سوال بردن پست محمود عباس گفت: محمود عباس از نظر قانونی مشروعیت صحبت کردن به نمایندگی از طرف ملت فلسطین را از دست داده است.

وزیر امور خارجه اسرائیل در جمع خبرنگاران گفت: من از اینکه عباس از نظر قانونی مجوز سخنرانی طرف فلسطینی‌ها را داشته باشد مطمئن نیستم. من در مورد مسوولیت عباس بسیار مردد هستم.

لیبرمن در ادامه با اشاره به سخنان محمود عباس در مجمع عمومی سازمان ملل آن را پیام تحریک و تنفر، توصیف کرد و گفت: این سخنان نشان می‌دهد که او هیچ تضمینی برای رسیدن به آشتی و صلح ندارد.

وی افزود: محمود عباس تلاش می‌کند مشکلات داخلی خود را با استفاده از سخنوری حل کند ولی من مطمئنم که او راه را گم کرده است.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد: اسرائیل برای دستیابی به یک راه‌حل جامع و معقول با فلسطینی‌ها آماده است اما متاسفانه این موضوع تنها مربوط به ما نیست و ما یک شریک فلسطینی قابل اعتماد نداریم.

انتهای پیام

کد N523462