ده‌ها حزب کرد مداخله آمریکا جهت توقف حملات داعش به کوبانی را خواستار شوند

سوريه,آمريكا,كردستان

ده‌ها حزب کرد عراق از آمریکا و هم‌پیمانان آن خواستند تا به منظور کمک به شهر کوبانی سوریه و توقف حملات گروه‌های تروریستی داعش در این منطقه وارد عمل شوند.

ده‌ها حزب کرد عراق از آمریکا و هم‌پیمانان آن خواستند تا به منظور کمک به شهر کوبانی سوریه و توقف حملات گروه‌های تروریستی داعش در این منطقه وارد عمل شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، غفور مخموری، دبیرکل اتحادیه ملی دموکرات کردستان اعلام کرد که 30 حزب کرد از تمامی مناطق کرد نشین به منظور گفت‌وگو درخصوص اوضاع شهر کوبانی منطقه کردنشین سوریه که مورد حملات شدید گروه تروریستی داعش قرار گرفته در اربیل گرد هم آمدند.

مخموری افزود: احزاب کرد علاوه بر گفت‌وگو در خصوص این منطقه با مردم کرد سوریه اعلام همبستگی کردند.

مخموری از تمام حزب‌های کرد در کردستان سوریه خواست تا به منظور تحقق منافع ملی و منطقه‌ای اختلافات را کنار بگذارند.

وی همچنین از تمام نهادها و شبکه‌های رسانه‌ای خواست تا برای بهتر شدن اوضاع به دور اتهام زنی هرچه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند.

مخموری ضمن تاکید بر ضرورت به رسمیت شناختن شهرستان‌های غرب کردستان سوریه از سران احزاب شرکت کننده در این نشست خواست تا برای نجات غرب کردستان با یکدیگر همکاری کنند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت تسریع ورود کمک‌های نظامی به کردستان اعلام کرد که تمامی احزاب کرد از آمریکا و هم‌پیمانان آن خواستند تا به منظور توقف حملات تروریستی داعش و ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه کوبانی سوریه هرچه سریع‌تر وارد عمل شوند.

پیشتر حزب اتحاد ملی دموکرات کرد از تمام احزاب و سران سیاسی کرد خواسته بود برای مقابله با داعش وارد عمل شوند.

حزب کارگران کردستان ترکیه نیز از جوانان کرد در ترکیه خواست تا برای مقابله با داعش به همراه سلاح به منطقه کردنشین سوریه بروند.

انتهای پیام

کد N523369