یک فعال دانشجویی: شورای نگهبان در جهت جذب حداکثری نیروهای نظام حرکت کند

انتخابات,شوراي نگهبان

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خوب است تا شورای نگهبان بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جهت جذب حداکثری نیروهای نظام برای انتخابات آتی مجلس حرکت کند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خوب است تا شورای نگهبان بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جهت جذب حداکثری نیروهای نظام برای انتخابات آتی مجلس حرکت کند.

امین مجیدی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: شورای نگهبان از ابداعات امام خمینی (ره) و شهید بهشتی بوده است که بر اساس قوانین اسلامی و شرع مقدس شکل گرفته است و بر طبق قانون صیانت از قانون اساسی از وظایف اصلی این شوراست. به همین جهت زمانی که می‌شنویم شورای نگهبان به جز قانون اساسی ملاک‌هایی دیگری را برای احراز صلاحیت در نظر می‌گیرد تعجب می‌کنیم.

وی با اشاره به طرح موضوع بررسی سلوک سیاسی و منش اجتماعی افراد در انتخابات آتی از سوی سخنگوی شورای نگهبان، ادامه داد: در فصل حقوق ملت و قانون اساسی اصل‌هایی وجود دارد که تجسس در حریم خصوصی افراد را ممنوع می‌داند. جای تامل است که چرا سلوک سیاسی و منش اجتماعی افراد خارج از قانون اساسی برای احراز صلاحیت مطرح می‌شود.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: در سالهای اخیر بدبینی‌هایی در ارتباط با فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی که سلیقه‌های شخصی در آن دخیل است ایجاد شده؛ زمانی که بحثی اینچنینی مطرح می‌شود این شایعه را ایجاد می‌کند که این مبحث از همان دیدگاه‌های سیاسی شخصی برخاسته است. شورای نگهبان باید از این حاشیه‌ها دور بماند زیرا در حقیقت یک نهاد فراجناحی است و باید عملکردش نیز فراجناحی باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:‌ با توجه به فضای سیاسی کشور که حاصل انتخابات گذشته ریاست جمهوری است امیدی در دل مردم برای شرکت درانتخابات آتی مجلس نیز شکل گرفته، بحث این چنینی این تصور را ایجاد می‌کند که ممکن است شورای نگهبان بخواهد از ورود برخی از جناح‌های سیاسی،قبل از آنکه نامشان در لیست کاندیداها قرار بگیرد، جلوگیری کند.

این فعال دانشجویی در پایان تصریح کرد: مطرح کردن این طرح در زمانی که تعدادی از احزاب فعالیت‌های انتخاباتی خود را شروع کردند درست نیست و از شأن شورای نگهبان می‌کاهد. شورای نگهبان باید سعی کند تا بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری جذب حداکثری در انتخابات آتی را فراهم سازد.

انتهای پیام

کد N523348