هاشمی‌رفسنجانی:

شهدا فرهنگ ایثار را در جامعه جاودان کردند

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني,شهادت,شهدا

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهدا با اهدای خون و جان خود، فرهنگ اصیل جهاد و شهادت را در جامعه نهادینه کرده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار اعضای ستاد برگزاری یادواره‌های شهدای یزدل شهرستان کاشان، شهیدان انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس را فرهنگ‌سازان اصیل جامعه خواند و گفت: شهدا با اهدای خون و جان خود، فرهنگ اصیل جهاد و شهادت را در جامعه نهادینه کرده‌اند.

هاشمی‌رفسنجانی با تحسین از برگزاری یادواره شهدا و گردآوری زندگی‌نامه‌ها و وصیت‌های آن‌ها، اظهار کرد: نسل امروز در این یادواره‌ها و از طریق خواندن آثار دفاع مقدس با جوانان دیروز آشنا می‌شوند که چگونه از کشور، دین و انقلاب خود در مقابل مجموعه دشمنان غربی، شرقی و ارتجاعی دفاع کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری افتخارات مردم و علمای کاشان در تاریخ شیعه خاطرنشان کرد: وجود فرزند امام معصوم در کاشان نشانه علاقه مردم این خطه به مکتب اهل بیت(ع) است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحسین آمار شهدای روستای یزدل در منطقه کاشان و آران و بیدگل، گفت: اهدای 52 شهید برای جمعیت 1700 نفری آن زمان، افتخاری جاودان برای آن روستا است که خانواده‌های شهدا و مردم روستا را در تاریخ ایران سربلند کرده است.

انتهای پیام

کد N523226