الجزایر و ناتو رزمایش‌ دریایی مشترک در مدیترانه برگزار می‌کنند

الجزاير,ناتو,مانور

نیروی دریایی الجزایر و ناتو به مدت چهار روز رزمایش دریایی مشترکی را در دریای مدیترانه برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، پنج ناو وابسته به نیروهای ضد مین سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای سفری چهار روزه به بندر الجزایر وارد شدند. این مساله از یک سال پیش برنامه‌ریزی شده بود و قرار است دریاسالار توماس ارنست، مسوول فرماندهی نیروهای دریایی با مسوولان نیروی دریایی الجزایر به صورت ویژه درباره عملیات مبارزه با تروریسم به رهبری ناتو دیدار و گفت‌وگو کند.

همچنین در این چهار روز دو طرف تمرین‌های دریایی مشترکی را در مدیترانه انجام خواهند داد.

ارنست در کنفرانس مطبوعاتی که روز گذشته برگزار شد، گفت: این رزمایش‌ها در چارچوب همکاری کشور الجزایر با ناتو در زمینه تمرین‌های دریایی بدون مشارکت در عملیات ناتو با عنوان اکتیو اندیفور انجام می‌شود.

فرمانده نیروهای دریایی ناتو با تاکید بر اهمیت نیروهای دریایی الجزایر سطح آموزش‌ها و پیشرفت همیشگی آن را ستود و گفت: الجزایر تعدادی ناو محافظ خریداری کرده است که در حال حاضر در آلمان در حال آماده‌سازی هستند تا به ناوگان دریایی الجزایر بپیوندند. علاوه بر این کشور الجزایر به تازگی یک ناو هواپیمابر ایتالیایی خریداری کرده به همین دلیل ناتو هم تصمیم گرفت تمرین‌های دریایی مشترکی با الجزایر داشته باشد.

انتهای پیام

کد N523171

خواندنی از سراسر وب