آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای ستاد برگزاری یادواره‌های شهدای یزدل ...

شهدا فرهنگ ایثار را در جامعه جاودان کردند

سیاست داخلی

نسل امروز در این یادواره‌ها و از طریق خواندن آثار دفاع مقدس با جوانان دیروز آشنا می‌شوند که چگونه از کشور، دین و انقلاب خود در مقابل مجموعه دشمنان غربی، شرقی و ارتجاعی دفاع کردند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهدا با اهدای خون و جان خود، فرهنگ اصیل جهاد و شهادت را در جامعه نهادینه کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر دیروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری یادواره‌های شهدای یزدل شهرستان کاشان، شهیدان انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس را فرهنگ‌سازان اصیل جامعه خواند و گفت: شهدا با اهدای خون و جان خود، فرهنگ اصیل جهاد و شهادت را در جامعه نهادینه کرده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحسین از برگزاری یادواره شهدا و گردآوری زندگینامه‌ها و وصیت‌های آنها، گفت: نسل امروز در این یادواره‌ها و از طریق خواندن آثار دفاع مقدس با جوانان دیروز آشنا می‌شوند که چگونه از کشور، دین و انقلاب خود در مقابل مجموعه دشمنان غربی، شرقی و ارتجاعی دفاع کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری افتخارات مردم و علمای کاشان در تاریخ شیعه گفت: وجود فرزند امام معصوم در کاشان نشانه علاقه مردم این خطه به مکتب اهل بیت(ع) است.

جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس، با تحسین از آمار شهدای روستای یزدل در منطقه کاشان و آران و بیدگل، گفت: اهدای 52 شهید برای جمعیت 1700 نفری آن زمان، افتخاری جاودان برای آن روستاست که خانواده‌های شهدا و مردم روستا را در تاریخ ایران سربلند کرده است.

در ادامه از کتاب «زندگان جاوید» که «نگاهی به زندگی و اندیشه پنجاه و دو شهید یزدل، با مقدمه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» است، رونمایی شد.

در آغاز این دیدار، حجت‌الاسلام زیارتی درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد، آقای فخرالله قصابی، درباره اوضاع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستای یزدل و آقای میثم رضوانی، مؤلف کتاب «زندگان جاوید» درباره چرایی و چگونگی این کتاب، گزارش دادند.

 

کد N523157