نمازی:

رئیس‌جمهور، صداقت و اراده ایران برای مبارزه با تروریست را بازگو کرد

رييس‌جمهور,تروريست,سازمان ملل متحد,حسن روحاني

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: ‌رئیس‌جمهور از فرصت سخنرانی خود در سازمان ملل به خوبی استفاده کرد تا نقطه ضعف طرف مقابل و صداقت و اراده مسئولین ما در مبارزه با تروریست را بازگو کند.

محمدعلی نمازی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد: آقای روحانی با توجه به شرایط حاکم بر منطقه و جهان و احساس خطری که از ناحیه تروریست‌ها وجود دارد به خوبی از این شرایط برای اعلام خطر و دعوت جهان به حساسیت نسبت به جنایت‌های تروریستی بهره گرفت.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که «رئیس‌جمهور در صحبت‌های خود در سازمان ملل اعلام کرد ‌ایران در مبارزه با تروریست مصمم است» افزود: رئیس‌جمهور جهان را به مبارزه با تروریست دعوت کرد و تأکید داشت این کار باید با اراده جهانی همراه شود و همه در مبارزه با تروریست شریک شوند. همچنین رئیس‌جمهور از این فرصت استفاده کرد تا بگوید ائتلافی که برای مبارزه با تروریست صورت گرفته است کامل نیست و تا وقتی ایران و برخی کشورها را کنار می‌گذارد نمی‌توانند به نتیجه مورد نظر برسند.

وی تصریح کرد: با توجه به ائتلافی که برای مبارزه با تروریست صورت گرفته است به نظر می‌رسد با خطر داعش به طور جدی در منطقه برخورد شود البته این کار نیازمند به زمان است تا بتوانیم چنین غده سرطانی را ریشه‌کن کنیم.

نمازی با بیان این‌که «مواضع رئیس‌جمهور ایران برای شکل‌گیری روندی جهت مبارزه با تروریست در منطقه اثرگذار بوده است» خاطرنشان کرد: ایران سال گذشته موضوع جهان عاری از خشونت را مطرح کرد و امروز دنیا نسبت به این مسئله حساس شده است و این موضوع می‌تواند دستاوردی برای ایران باشد.

این فعال سیاسی با بیان این‌که «بهتر است برای مبارزه با تروریست و افراطی‌گری در منطقه اقداماتی در قالب قراردادها،‌ پیمان نامه‌ها و آرای صادره از سازمان ملل و شورای امنیت داشته باشیم تا این حرکت شکل عملی به خود بگیرد» اظهار کرد: صحبت‌ها در این زمینه زیاد است و مهم این است برای داشتن خروجی مطلوب در مجامع بین‌المللی به توافق و اتفاق نظر و دستاورد عملی برسیم.

وی با بیان اینکه‌ «بهتر بود آقای روحانی کمی جزئی‌تر و مصداقی‌تر نیز صحبت می‌کردند و به این مسئله توجه داشتند که پیام ایران برای دنیا مثبت باشد» خاطرنشان کرد:‌ پیام ایران برای دنیا باید به گونه‌ای باشد تا باور کنند ایران مصمم به حل پرونده هسته‌ای، مبارزه با تروریست و امن کردن منطقه است.

نمازی همچنین با اشاره به تأثیر صحبت‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل و پیام آن برای مردم در داخل کشور گفت: شاهدیم با برداشت‌های مختلف مردم در چنین شرایطی مبنی بر اینکه پرونده هسته‌ای با تأخیر به سرانجام خواهد رسید بلافاصله بر بازار اثر سوء می‌گذارد اما اگر پیام مثبتی از صحبت‌های رئیس‌جمهور به مردم برسد شاهد امیدواری، کاهش قیمت دلار و طلا و رونق کسب و کار در داخل می‌شویم.

نمازی خاطرنشان کرد: به نظر من بهتر بود رئیس‌جمهور در صحبت‌های خود بیشتر مراقبت می‌کرد تا پیامی که از طرف ایران به دنیا منتقل می‌شود، مثبت باشد.

انتهای پیام

کد N523017