سازمان ملل متحد:| 209481

۳۰۰ هزار نفر در جریان درگیری‌های اوکراین آواره شده‌اند

سیاسی

نیازهای بشر دوستانه در مناطق تحت کنترل گروه های مسلح قابل توجه است و منابع سازمان‌های محلی و گروه‌های صلیب سرخ تقریبا به پایان رسیده است و به علت ناامنی٬ میزان کمک‌هایی که ارائه می‌شود٬ بسیار محدود است.

«استفان دوجاریچ» سخنگوی سازمان ملل متحد با اشاره به اطلاعات دفتر هماهنگی امور بشردوستانه این سازمان اعلام کرد که حدود ۳۰۰ هزار نفر در اوکراین آواره شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از شینهوا٬ دوجاریچ در کنفرانسی خبری گفت: «گزارش‌ها حاکی از آن است که نیازهای بشر دوستانه در مناطق تحت کنترل گروه های مسلح قابل توجه است و منابع سازمان‌های محلی و گروه‌های صلیب سرخ تقریبا به پایان رسیده است و به علت ناامنی٬ میزان کمک‌هایی که ارائه می‌شود٬ بسیار محدود است.»

وی افزود: «برخی مناطق در شرق فقط دسترسی محدود به آب آشامیدنی دارند یا هیچ دسترسی به آن ندارند و ژنراتورهای گازوئیلی برای به راه اندازی پمپ‌های آب نیاز است».

دوجاریچ همچنین گفت که دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد جمعه آینده گزارشی را درباره اوکراین در ژنو منتشر خواهد کرد. این گزارش به وضعیت اوکراین طی بازه زمانی ۱۸ آگوست تا ۱۶ماه سپتامبر می‌پردازد.

کد N522964