انگلیس خواهان احترام مقامات هنگ‌کنگ به حقوق معترضان شد

وزارت امور خارجه انگلیس امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای از مقامات هنگ‌کنگ خواست تا به حق مردم این منطقه به منظور برگزاری تظاهرات احترام بگذارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پس حمله پلیس هنگ‌کنگ با گاز اشک‌آور و باتوم به معترضان دموکراسی‌خواه در این منطقه، وزارت امور خارجه انگلیس با محکوم کردن این اقدام تاکید کرد: دولت انگلیس نسبت به وضعیت در هنگ‌کنگ نگران است و با دقت تحولات آن را زیر نظر دارد.

در این بیانیه تاکید شد: موضع انگلیس این است که تحت اعلامیه مشترک چین – انگلیس که به شرح شرایط انتقال حاکمیت در این منطقه پرداخته و موافقت هنگ‌کنگ با حقوق اساسی از جمله حق تظاهرات با آن ذکر شده، عمل شود.

در این بیانیه‌ای آمده است: این مهم است که هنگ‌کنگ‌ حقوق مردم خود را رعایت کند و مردم هنگ‌کنگ نیز حقوق خود را در چارچوب قانون به کار گیرند.

وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد: این آزادی‌ها با گذار به سوی حق رای همگانی به بهترین شکل تضمین می‌شوند. ما امیدوار هستیم در رایزنی‌های آتی تمهیداتی که اجازه به پیشرفت معنی‌دار دموکراسی در هنگ‌کنگ می‌دهند، اتخاذ شود و ما همه طرف‌ها را تشویق می‌کنیم تا برای رسیدن به این هدف، در مذاکرات مشارکت سازنده داشته باشند.

انتهای پیام

کد N522786