سخنگوی پارلمان لیبی:

هیئتی متشکل از 15 نماینده برای شرکت در گفتگوهای ملی عازم شهر"غدامس" شد

آفریقا و خاورمیانه

سخنگوی پارلمان لیبی از حضور هیئتی متشکل از پانزده نماینده برای شرکت در جلسات گفتگوهای ملی در این کشور که در شهر غدامس در غرب لیبی برگزار می شود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، فرج بوهاشم سخنگوی پارلمان لیبی اعلام کرد: هیئتی از پارلمان، امروز به شهر غدامس در غرب لیبی برای شرکت در جلسات گفتگوی ملی می رود.

وی افزود: این هیئت شامل پانزده نماینده و محمد عبدالعزیز وزیر خارجه سابق است که برای شرکت در جلسه گفتگوی ملی که به درخواست برنار دینو لیون رئیس تیم سازمان ملل برای حمایت لیبی تشکیل می شود عازم غدامس می شوند.

شایان ذکر است که تیم سازمان ملل در لیبی خواستار گفتگو میان طرفهای درگیر در این کشور شده بود. پارلمان جدید لیبی از چهارم اگوست گذشته جلسات خود را در شهر طبرق 1600 کیلومتری شرق طرابلس برگزار می کند.

این در حالی است که لیبی از دودستگی فراوان رنج می برد و دو دولت به ریاست عبدالله الثنی و عمر الحاسی و دو مجلس به نام مجلس نمایندگان منتخب و کنگره ملی که سال گذشته و اواخر آگوست دوره آن به پایان رسیده است اما فعالیت خود را همچنان ادامه می دهد و عمر الحاسی را مامور تشکیل کابینه نجات کرده است وجود دارد.

دفتر رسانه ای گروه موسوم به فجر لیبی از هواداران خود خواست که تظاهراتی در برابر مقر سازمان ملل برگزار کنند.