مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم:

۷۰ درصد موقوفات قم با نیت برپایی مراسم روضه‌خوانی است

وقف,سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: 70 درصد موقوفات قم با نیت برپایی مراسم روضه‌خوانی و مجالس عزاداری محرم و صفر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: 70 درصد موقوفات قم با نیت برپایی مراسم روضه‌خوانی و مجالس عزاداری محرم و صفر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین شوذب شیری در جلسه بازدید استاندار قم از اداره کل اوقاف استان به ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم پرداخت و گفت: 70 درصد موقوفات قم دارای نیت روضه‌خوانی و برپایی مجالس عزاداری محرم و صفر، 20 درصد برای بقاع متبرکه و 10 درصد هم سایر نیت‌ها هستند.

وی افزود: حدود 15 نفر از علمای قم، تمام وقف‌نامه‌ها را بازبینی و نیت‌ها را مورد بررسی قرار دادند تا بتوانیم به دقت و در قالب سامانه بانک اطلاعاتی جامع، نیت‌های واقفین را اجرایی کنیم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی‌منش، استاندار قم هم در با تشکر از اقدامات گسترده اوقاف و امور خیریه استان قم در حوزه‌های مختلفی از جمله امور قرآنی، سامان دهی به اوقاف و بهسازی بقاع متبرکه اظهار کرد: هزاران میلیارد تومان صرف مبارزه با مواد مخدر و پاکسازی معتادان می‌شود در حالی که اگر از همان ابتدا مبالغی بسیار کمتر صرف مجالس عزاداری و مذهبی شود، جوانان ما چنان تربیت می‌شوند که هیچگاه به سمت مواد مخدر و سایر جرم‌ها نخواهند رفت.

وی با بیان این‌که «برنامه‌های قرآنی اوقاف در ایران و به ویژه قم رو به پیشرفت است» گفت: اینگونه فعالیت‌ها باید ارتقا یابند زیرا هرچه برنامه‌های قرآنی توسعه یابند به نفع نظام جمهوری اسلامی و نسل آینده خواهد بود.

انتهای پیام

کد N522626