پلیس ترکیه 26 تن از تظاهرکنندگان ضد داعش را دستگیر کرد

پلیس ترکیه در جریان تظاهراتی که در مخالفت با گروه تروریستی داعش در شهرهای این کشور برگزار شد، 26 نفر را بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری "NTV" ترکیه پلیس این کشور در تظاهراتی که احزاب سیاسی و تشکیلات مدنی ترکیه در مخالفت با داعش ترتیب دادند، 26 نفر از جمله 9 زن را در شهر "ازمیر" دستگیر کردند.

این تظاهرات که برخی در مخالفت با داعش و برخی در حمایت از آن در شهرهای استانبول، ازمیر، مرسین، آدانا و شهر یوکسک اووا در استان هکاری واقع در جنوب شرقی ترکیه و در نزدیکی مرز عراق و شهر سیلوبی در استان شرناک در جنوب ترکیه انجام شد، پلیس این کشور به بهانه اینکه تظاهرکنندگان مجوز امنیتی از مرکز امنیت ترکیه ندارند 26 تظاهرکننده را بازداشت کرد.

به دلیل اینکه تظاهرکنندگان در شهر ازمیر از دستور العمل‌های پلیس ترکیه در مورد متفرق شدن از محل سرپیچی کردند، پلیس از گازهای اشک آور و به مقدار زیاد و آب برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده کرد. در این بین تعقیب و گریزها تا ساعات اولیه صبح در خیابان‌های فرعی‌های شهر ازمیر ادامه داشت.

در شهر استانبول، هواداران حزب مخالف مردم جمهوریخواه، شاخه جوانان شهر، تظاهراتی در مخالفت با داعش و در اعتراض به وحشیگری‌های این گروه تروریستی در کشتن بی‌گناهان در عراق و سوریه برگزار کردند.

این مخالفان شعارهایی در مخالفت با این گروه تروریستی سر می‌دادند از جمله اینکه "ای داعشی‌های قاتل، دست‌های خود را از عراق و سوریه بردارید" و لعنت بر کسانی که از تروریست‌های داعش حمایت لجستیک و مالی می‌کنند.

هواداران حزب دموکرات کردها تظاهراتی در ازمیر، مرسین، آدانا در اعتراض به یگری‌های داعش کشتار کردها، و راندن آن‌ها از شهر عین العرب سوریه واقع در همسایگی ترکیه راه‌اندازی کردند. این مخالفان در شعارهای خود حزب عدالت و توسعه ترکیه را به کمک و حمایت از تروریست‌های داعش متهم کردند.

انتهای پیام

کد N522550